Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Vyhlášení vítězů soutěže „Bezpečný cyklista“

PLZEŇSKÝ KRAJ – Policisté ocenili děti, jako odměnu pro ně připravili ukázku služebních čtyřnohých parťáků. 

Výtvarná a literární soutěž projektu Markétina dopravní výchova proběhla v letošním roce na území našeho kraje již poněkolikáté. Jedná se o výtvarnou a literární soutěž, která je rozdělena do čtyř kategorií. V první kategorii soutěžily děti mateřských škol, ve druhé žáci prvního stupně základních škol, ve třetí kategorii žáci stupně druhého a ve čtvrté kategorii se žáci měli možnost projevit v literární tvorbě. Ve všech skupinách bylo jednotné téma – Jak se v provozu chová bezpečný cyklista.

Děti mateřských a základních škol, které se soutěže účastnily, zaslaly své práce a zapojily se tak do krajského kola, ve kterém se nám sešla bezmála stovka výtvarných prací a osm prací literárních. Komise měla velmi těžký úkol, jelikož všechny práce dětí, ať už ty výtvarné nebo literární, byly velice povedené. Komise vybrala v každé kategorii tři výherce, celkem tedy dvanáct prací v krajském kole, které byly dále postoupeny do kola celorepublikového, jehož slavnostní vyhlášení proběhne v červnu. Dnes na slavnostní předání na Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje dorazilo deset dětí z MŠ Koloveč, ZŠ T. G. Masaryka Rokycany, ZŠ Konstantinovy Lázně a ZŠ a MŠ Dlouhá Ves. Některé v doprovodu učitelů a ti nejmenší s rodiči.  Z rukou kpt. M. Bártíka z Odboru služby dopravní policie, policistky z oddělení tisku a prevence a zástupkyně BESIPu V. Ircingové si děti převzaly diplomy a věcné ceny. Sladkou tečkou na závěr bylo představení psovodů, kteří předvedli své čtyřnohé parťáky a jejich poslušnost. Samozřejmě také dětem povyprávěli něco o jejich činnosti a zodpověděli  na spoustu otázek. Nejvíce ale děti ocenily, když mohly dát pejskům pamlsek nebo si ho pohladit.

Závěrem policisté poděkovali všem, kteří se soutěže účastnili, a to nejen dětem za jejich krásné práce, ale i učitelům, kteří se do soutěže aktivně zapojili a obrázky nám zaslali. Věříme, že i do dalšího kola soutěže Markétina dopravní výchova se zapojí tolik šikovných dětí jako v roce letošním.

Přejeme dětem krásný poslední měsíc školního roku a pohodové prázdniny.


kpt. Bc. Hana Kroftová
30. května 2022

Odkazy do noveho okna

Vyhodnocení soutěže - Bezpečný cyklista  (8)

Vyhodnocení soutěže - Bezpečný cyklista ... 

Detailní náhled

Vyhodnocení soutěže - Bezpečný cyklista  (16)

Vyhodnocení soutěže - Bezpečný cyklista ... 

Detailní náhled

Vyhodnocení soutěže - Bezpečný cyklista  (4)

Vyhodnocení soutěže - Bezpečný cyklista ... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem