Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Národní protidrogová centrála

Národní protidrogová centrála SKPV PČR

Vítejte na našich stránkách

JF brig. gen.jpgJiž třicátým rokem je Národní protidrogová centrála policejním útvarem s celostátní působností, který se snaží s maximálním nasazením naplňovat účel, ke kterému byla zřízena. Naším hlavním úkolem je vyhledávat, odhalovat a vyšetřovat trestnou činnost na úseku nedovolené výroby a obchodu s omamnými a psychotropními látkami a jedy, zejména v jejích organizovaných a mezinárodních formách. Cílem našeho snažení je snižování nabídky nelegálních drog v České republice a prosazování práva v této oblasti. Kromě toho se podílíme na tvorbě a realizaci národní strategie protidrogové politiky a v preventivní oblasti vytváříme projekty zaměřené na vzdělávání odborné veřejnosti a nespecifickou primární prevenci. Stát má nezpochybnitelnou povinnost směřovat svou politiku k ochraně veřejného zdraví, propagaci a podpoře zdravého způsobu života, ale zejména jasně a čitelně deklarovat občanům prostřednictvím právní úpravy jednání, která jsou protiprávní. Předvídatelnost a konstantnost přístupu státu prostřednictvím exekutivy v čitelném právním prostředí patří mezi základní principy právního státu. Výrobu a obchod s drogami považuji za závažnou trestnou činnost a jejich konzumaci za sociálně a zdravotně rizikový společenský jev, obdobně jako patologické hráčství, alkoholismus a mnoho dalších.Moderní doba je nemocná více závažnými nemocemi a drogy jsou nepochybně jednou z nejdiskutovanějších. Má komplikovanou diagnózu a fatální prognózu.

Pravidelně si dělám screening otevřených zdrojů informací k drogám a nemohu se zbavit dojmu, že je nám mediálně zhusta podsouváno, že život bez drog téměř nelze žít a že drogy jsou ta nejpřirozenější věc na světě, kterou by si každá lidská bytost, chce-li v současném moderním světě obstát, měla jednoznačně minimálně vyzkoušet. Život je naštěstí pestrý a spokojený a pevně věřím, že plnohodnotně prožívané bytí se bez nelegálních drog obejde.

Na Národní protidrogové centrále slouží policisté a policistky, kteří si svou práci vybrali jako poslání a hluboce věří v jeho smysl. Systematický a precizní personální výběr příslušníků centrály, společně s pevným vnitřním systémem etických pravidel byly a jsou zárukou, že svou práci Národní protidrogová centrála vykonává profesionálně a s maximální efektivitou.

Pokud Vám zde zveřejněné informace pomohou orientovat se v problematice, přispějí k Vašim úvahám nad tématem drog, či jen zaujmou, bude to naplněním jejich smyslu.

                                                                                                                      brig. gen. PhDr. Jakub Frydrych
                                                                                                                            ředitel NPC SKPV PČR

vytisknout  e-mailem