Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Víkendové zpravodajství

JIČÍNSKO - Řidič měl marihuanu i na kulichu 

 Během uplynulého víkendu byl na Jičínsku celkem klid. Policisté přijali na lince 158 několik desítek oznámení, prováděli šetření přestupků a přečinů a v neposlední řadě je zaměstnali opilí a zfetovaní řidiči.
 
Pátek 23. listopadu 2012
ZFETOVANÝ ŘIDIČ - Jednoho z nich kontrolovali policisté krátce před třetí hodinou ranní v Hořicích v Husově ulici. Jednalo se o třicetiletého řidiče osobního vozidla Mercedes 190, který „byl pozitivní“ na amfetamin. Za jízdu pod vlivem omamných a návykových látek hrozí muži ve správním řízení pokuta a několikaměsíční zákaz řízení všech motorových vozidel.
 
ZOUFALÁ ŽENA - V dopoledních hodinách zasahovali jičínští policisté v Robousích, kde zoufalá dvaapadesátiletá žena vyhrožovala, že skočí pod vlak. K výhružným výrokům ji údajně dohnaly existenční problémy, které se zřejmě snažila řešit alkoholem, neboť v dechu měla přes 1,23 promile. Vzhledem k tomu, že se policisté obávali, že by mohla své výhrůžky splnit, skončila na policejní služebně, odkud byla převezena rychlou záchrannou službou do nemocnice.
 
KRÁDEŽ PENĚŽENKY - O svoji peněženku přišla v dopoledních hodinách starší žena v supermarketu v Nové Pace. Zloděj zřejmě využil její nepozornosti a z kabelky, kterou měla odloženou v nákupním košíku, jí odcizil peněženku. Spolu s ní žena přišla o hotovost, slevové karty a další věci v celkové hodnotě téměř 2 tisíce korun. Případ šetří novopačtí policisté jako přestupek proti majetku.
 
RODINNÉ NESHODY - Ve večerních hodinách zamířili jičínští policisté do Železnice, kde starší žena fyzicky napadla svého bývalého manžela, kterého měla několikrát udeřit pěstí do obličeje. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti občanskému soužití.
 
Sotoba 24. listopadu 2012
RUŠENÍ NOČNÍHO KLIDU - Krátce před jednou hodinou ranní si stěžoval na lince 158 muž z Nové Paky na své sousedy, kteří byli hluční a rušili tak noční klid. Hlídka na místě všem řádně domluvila a vysvětlila, jak se mají v pozdních nočních hodinách chovat. 
 
ROZBITÉ OKNO - Neznámý vandal řádil po jedné hodině ranní v Jičíně ve Fügnerově ulici, kde u jednoho z domů rozbil přízemní okno. Majitelka vyčíslila škodu na 2 tisíce korun. Po vandalovi pátrají jičínští policisté, kteří případ šetří jako přestupek proti majetku.
 
OPILEC NA SILNICI - Ve tři hodiny ráno zamířili jičínští policisté do Ruské ulice, kde se na silnici povaloval silně opilý muž. Na místě zjistili, že se jedná o místního občana, kterého probudili a nasměrovali k domovu.
 
HLUČNÍ MLADÍCI - Napilno měli i kopidlenští policisté, kteří po třetí hodině ranní vyjeli do Libáně, kde mělo několik mladíků rušit noční klid. Hlídka mladíky vyzvala, aby se ztišili a neobtěžovali ostatní občany, kteří již spí. Poté již byl naprostý klid.
 
VLOUPÁNÍ DO DOMU - Před pátou hodinou ranní vyjeli jičínští policisté do Holína, kde se neznámý pachatel vloupal do rodinného domku. Uvnitř odcizil mobilní telefon Nokia, dvě platební karty a hotovost. Policisté nakonec obě platební karty našli na zahradě domu, kde je zřejmě zloděj vytrousil. Přišel i o telefon, který pro změnu ztratil na nedaleké cyklostezce, kde si ho našla majitelka. Po pachateli, kterému za přečiny krádeže a porušování domovní svobody hrozí až dva roky vězení, pátrají jičínští policisté.
 
OPILEC LEŽEL V PRÛCHODU - Silně opilý muž ležel po šesté hodině ranní v průjezdu domu v Lomnické ulici v  Nové Pace. Hlídka, která vyjela na místo, zjistila, že se jedná o místního občana, který si potřeboval jen  odpočinout. Jakmile nabral potřebné síly, zvedl se a pokračoval k domovu.
 
VLOUPÁNÍ DO GARÁŽE - V dopoledních hodinách vyjeli policisté do Bukvice, kde se neznámý pachatel vyloupal do garáže. Uvnitř odcizil strunovou sekačku v hodnotě 4 tisíce korun. Případ šetří jičínští policisté jako přečin krádeže, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.
 
TĚŽBA DŘEVA - V odpoledních hodinách zamířili novopačtí policisté do chatové oblasti Jahodnice, kde měli dva muži ve věku 54 a 55 let neoprávněně pokácet dvě vzrostlé břízy. Oba muži sice měli povolení ke kácení stromů, ale bylo propadlé. Jeho platnost totiž skončila už na konci března letošního roku. Za porušení lesního zákona hrozí oběma bloková pokuta.
 
ŘIDIČ NARAZIL DO KRÁVY - Do velmi nepříjemné situace se dostal po sedmnácté hodině řidič osobního vozidla Renault, kterému u Čimyšle náhle vběhla do jízdní dráhy kráva. Řidič již nestačil střetu zabránit a do zvířete, které uteklo z pastviny, narazil. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Alkohol u řidiče byl vyloučen dechovou zkouškou, celková škoda byla vyčíslena na 5 tisíc korun.
 
Neděle 25. listopadu 2012
ÚTĚK PSA - V ranních hodinách se obrátil na policii muž ze Staré Paky s tím, že se mu zaběhl černý pes plemena hovawart, který by se měl údajně potulovat s dalšími psy po okolí Nové Paky. V případě objevení smečky žádal majitel o vyrozumění, aby mohl udělat potřebná opatření k odchytu svého psa.
 
KRÁDEŽ DISKÛ - Neznámý zloděj úřadoval v Holíně, kde z neoploceného pozemku odcizil 12 volně odložených disků kol na nákladní vozidlo Tatra a dva motory do vozidla Trabant. Majitel vyčíslil celkovou škodu na téměř 4 tisíce korun. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti majetku.
 
OPILÝ ŘIDIČ - Před desátou hodinou dopolední kontrolovala policejní hlídka v Hořicích v Jablonského ulici osobní vozidlo Fiat Scudo Combi, které řídil čtyřiapadesátiletý muž. Nutno zdůraznit, že si řidič o kontrolu „řekl sám“. Neměl totiž rozsvícená světla a nebyl připoután. Hned jak otevřel dveře, bylo jasné, proč na světla a pásy zapomněl. Byl totiž opilý. Policisté mu v dechu naměřili přes 0,7 promile alkoholu. A tak ho kromě toho, že „přišel o papíry“, čeká správní řízení, kde mu za  jízdu v opilosti hrozí několikatisícová pokuta a zákaz řízení všech motorových vozidel.
 
ŘIDIČ MĚL MARIHUANU I NA KULICHU - Dalšího „borce“ kontrolovali před polednem hořičtí policisté na náměstí Jiřího z Poděbrad. Jednalo se o osmatřicetiletého řidiče osobního vozidla Škoda 135 LXI, který se velmi ochotně podrobil dechové zkoušce. Ta, jak předpokládal, byla negativní. Vzhledem k tomu, že se choval velmi podivně, vyzvali ho muži zákona k provedení testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. I když tvrdil, že není pod vlivem drog, opak byl pravdou. Test byl totiž pozitivní na marihuanu. Tu měl nakonec i na kulichu, kde měl zapíchnutý jeden lístek. O osudu řidiče, který navíc vezl ve voze tříleté dítě, bude rozhodovat příslušný správní orgán.
 
POŠKOZENÉ VOZIDLO - Neznámý vandal řádil v noci v Libáni, kde v Jičínské ulici poškodil osobní vozidlo Škoda Fabia, u kterého rozbil čelní sklo a poškrábal lak na kapotě a boku. Majitel vyčíslil škodu na 4.500 korun. Případ šetří kopidlenští policisté jako přestupek proti majetku.
 
VANDAL ŘÁDIL NA PARKOVIŠTI - Další vandal úřadoval v Sobotce na parkovišti u hřbitova, kde se  objektem jeho zájmu stalo osobní vozidlo Renault Mégane Scénic. U vozu rozbil zadní světla, levé zrcátko a poškrábal lak. Celková škoda byla vyčíslena na 20 tisíc korun. Po vandalovi pátrají sobotečtí policisté, kteří případ šetří jako přečin poškození cizí věci, za což mu hrozí až rok vězení. 
 
OPILEC OBTĚŽOVAL SVOJI RODINU - V podvečerních hodinách se obrátila na policii žena ze Sobotky s tím, že se bojí svého bratra, který se vrátil domů opilý. Vzhledem k tomu, že bývá agresivní, obávala se, že by mohl napadnou svoji rodinu. Na místo vyjela policejní hlídka, která věc vyřídila na místě domluvou.
 
nprap. Hana Klečalová
27. listopadu 2012 v 10:35
 

 

vytisknout  e-mailem