Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Víkendové zpravodajství

JIČÍNSKO - Chovatel přišel o patnáct králíků 

Během uplynulého víkendu byl na Jičínsku z pohledu policistů relativní klid. Muži zákona prověřovali několik desítek oznámení, pátrali po ztracených osobách a v neposlední řadě je zaměstnali i opilci, kterých bylo víc než dost.
 
Pátek 14. prosince 2012
SLEČNĚ SE NECHTĚLO DOMÛ - Krátce před druhou hodinou ranní se  obrátila na policii žena ze Staré Paky s tím, že postrádá svoji čtrnáctiletou dceru, která se nevrátila domů. Policisté dívku hledali a krátce před pátou hodinou ranní ji našli u  jejího kamaráda. Údajně se pohádala s rodiči, a tak se rozhodla přespat mimo domov.
 
NEVIDITELNÁ NÁVŠTĚVA - V odpoledních hodinách oznámil na lince 158 starší muž z Valdic, že ho navštívili dva muži, dle jeho vyjádření „převlékači, “ kteří nechtějí odejít. Na místo vyjela policejní hlídka, která celý byt prohlédla, ale žádné vetřelce nenašla. Policisté muže ubezpečili, že se nemusí bát a v případě, že by se opět nějací „převlékači“ objevili, ať se obrátí na linku 158.
 
ZAHOŘENÍ SAZÍ - Ve večerních hodinách vyjeli policisté spolu s hasiči do Horních Rokytňan, kde došlo k požáru komína. Díky okamžitému zásahu hasičů nedošlo ke škodě na majetku. K požáru mají zřejmě na svědomí saze v komíně.  
 
SPREJER V JIČÍNĚ - V pozdních nočních hodinách přistihla hlídka městských strážníků v Jičíně v Husově ulici devatenáctiletého mladíka, který zde opatřil fasádu jednoho z domů  nápisem "FENO1". Mladík se teď zpovídá z přečinu poškození cizí věci, za což mu hrozí až roční vězení.
 
POLICISTÉ PÁTRALI PO ŽENĚ - Horké chvilky zažili hořičtí policisté, kteří krátce před půlnocí pátrali po starší ženě. Vzhledem k tomu, že žena trpí Alzheimerovou nemocí, nenechali nic náhodě a spolu s městskými strážníky začali prověřovat místa, kde by se mohla nacházet. Naštěstí pátrání netrvalo dlouho, neboť ji po několika minutách našli v pořádku nedaleko svého bydliště.
 
PÁTRÁNÍ SE ŠŤASNÝM KONCEM - Šťastně skončilo i pátrání po šestašedesátiletém muži, který se pro změnu ztratil ve Staré Pace, kde byl na výletě se svým kamarádem. Nejdříve spolu něco  „vypili“ v místní restauraci, odkud muž  odešel neznámo kam. Když se ani po dvou hodinách nevrátil, obrátil se jeho kamarád na policii, která okamžitě rozjela pátrací akci. Celkem 33 policistů a několik psů propátrávalo Starou Paku a okolí. Muži zákona žádali i o vrtulník letecké služby, ale ten nemohl z důvodu nepříznivého počasí přiletět. I tak policisté slavili úspěch a zcela vyčerpaného a promrzlého muže našli v půl páté ráno nedaleko Staré Paky.   
 
Sobota 15. prosince 2012
OPILEC NA SILNICI - Krátce po čtvrté hodině  se měl pohybovat po silnici v Konecchlumí silně opilý muž. Vzhledem k tomu, že během posledního týdne zemřeli na silnicích našeho okresu dva chodci, u Holovous a v Jičíně, vyjela okamžitě na místo policejní hlídka, která však i přes veškerou snahu muže nenašla. Zřejmě se jednalo o místního, který se pravděpodobně dostal domů dřív, než hlídka dorazila na místo.
 
SPROSTÝ OZNAMOVATEL - Před pátou hodinou ranní se obrátil na policii muž z Vysokého Veselí s tím, že jeho bratra napadli dva muži. Na dotaz, zda došlo ke zranění, začal být muž, který byl evidentně pod vlivem alkoholu, vulgární a sprostý.  Následně zavěsil a od té doby byl jeho telefon nedostupný. Zda skutečně k napadení došlo, již policisté neměli možnost zjistit.
 
PROBLÉMY S BÝVALOU PARTNERKOU - V dopoledních hodinách oznámil na lince 158 muž,  opět z Vysokého Veselí, že má problémy s rodinou své bývalé přítelkyně, která ho od té doby, co se s ní rozešel, pronásleduje a slovně napadá. Po dotazu, jak ho rodina pronásleduje, přestal komunikovat a více se policistům neozval.
 
PARTNERSKÉ NESHODY - Před šestnáctou hodinou vyjeli  novopačtí policisté do Lázní Bělohradu, kde řešili déletrvající partnerské neshody, které vyvrcholily vyhrožováním a napadáním ze strany druha. Případ šetří policisté jako přestupek proti občanskému soužití.
 
ZABOUCHNUTÝ BYT - Do nepříjemné situace se dostala v odpoledních hodinách mladá žena v Jičíně, která si v ulici Českých bratří zabouchla dveře od bytu. Vzhledem k tomu, že v bytě zůstalo její malé dítě, vyjeli na místo hasiči, kteří byt otevřeli.
 
NEDOROZUMĚNÍ NA BENZÍNCE - Po sedmnácté hodině natankoval u benzínové čerpací stanice v Kopidlně řidič do osobního vozidla 9 litrů benzínu a  poté u pokladny zaplatil pouze cigarety. Na úhradu benzínu zřejmě zapomněl. Policisté po několika minutách muže vypátrali a přitom zjistili, že došlo k nedorozumění, které muž okamžitě napravil a benzín uhradil.
 
ZTRACENÉ VĚCI OPĚT "NA SVĚTĚ" - Ve večerních hodinách se obrátil na policii muž ze Staré Paky s tím, že měl u sebe na návštěvě známou a její dvě děti a po jejich odchodu zjistil, že mu chybí mobilní telefon a z peněženky zmizela tisícikoruna. Muži zákona se posléze na místě od silně opilého oznamovatele dozvěděli, že ke krádeži nedošlo, neboť mobilní telefon a peníze našel.
 
Neděle 16. prosince 2012
URAŽENÁ OZNAMOVATELKA - Po třetí hodině ranní oznámil na lince 158 ženský hlas, že v jednom z barů v Jičíně dochází k šikaně hostů, které obsluha vyhazuje ven. Vzhledem k tomu, že policisté na místě oznamovatelku nezastihli, nemohli zjistit, co ji k telefonátu vedlo.
 
VANDALOVÉ V JEŘICÍCH - Neznámí vandalové řádili v ranních hodinách v Jeřicích, kde se terčem jejich útoku staly dveře rodinného domku, do kterých kopali, a okna, na která házeli sníh. Muži zákona na místě zjistili, že se zřejmě jednalo o účastníky diskotéky, kteří si tímto způsobem zpestřili cestu domů. K poškození dveří ani oken nedošlo. I když si majitelka domu nepřála věc vyšetřovat, přesto ji vedou policisté v patrnosti.
 
OPILEC SKONČIL V RUKOU RODIČÛ - V půl sedmé ráno se povaloval v Jičíně v ulici Na Jihu silně opilý dvaadvacetiletý mladík, kterého policisté spolu s pracovníky rychlé záchranné služby předali do rukou rodičů, kteří z něj měli určitě radost.
 
ZLODĚJ ODNESL 15 UŠÁKÛ - V noci řádil v Psinicích neznámý zloděj, který vnikl na dvůr jednoho z rodinných domů, kde z králíkárny odcizil 15 ušáků. Navíc zřejmě ten samý zloděj odcizil vedle od sousedů stavební kolečko s plastovou nástavbou.  Policisté, kteří případ šetří jako přestupek proti majetku, teď zjišťují, zda oba případy spolu souvisí.  
 
RVAČKA V BARU - V odpoledních hodinách vyjeli hořičtí policisté do jednoho z barů, kde mělo dojít k rvačce dvou hostů. Na místě nakonec muži zákona zjistili, že došlo pouze ke slovní rozepři mezi dvěma hosty, nikoliv k fyzickému napadení. Věc tak na místě vyřešili domluvou. 
 
OPILEC POŠKODIL NĚKOLIK VOZIDEL - Ve večerních hodinách ležel v Jičíně na Komenského náměstí silně opilý šestapadesátiletý muž, který ještě předtím, než ulehl na zem, poškodil několik vozidel. Kopal do nich a dokonce se i „válel“ po kapotách. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti majetku.
 
nprap. Hana Klečalová
17. prosince 2012 v 15:25
 

vytisknout  e-mailem