Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Víkendové události z Orlickoústecka

ORLICKOÚSTECKO – vloupání do auta, prodejny a další kriminalita  

     Ve čtvrtek navečer se na zimním stadionu v České Třebové konalo přátelské hokejové utkání mezi HC Pardubice a HC Kometa Brno. Preventivně byl proto zvýšen dozor nad dodržováním veřejného pořádku ve městě. V době utkání byly v ulicích města více než dvě desítky policistů, z toho dva psovodi. Na dodržování veřejného pořádku dohlíželi mimo policistů i městští strážníci. Vše se ale obešlo bez problémů, nebyl řešen žádný přestupek ani trestný čin.

     V pátek hned v devět hodin ráno vyjížděli policisté na vloupání do favoritu. Majitel ho nechal v obci poblíž okresního města přes noc zaparkovaný před domem. Zloděj uvnitř vozu nalezl elektroinstalační materiál, vrtačku a úhlovou brusku, vše za více než 23 tisíce korun.

     Jen o tři hodiny později se policisté zabývali krádeží portmonky v jednom ze supermarketů v České Třebové. Zloděj využil nepozornosti jedné ze zákaznic, která si peněženku lehkomyslně odložila do nákupního košíku a vybírala zboží. Neopatrnost se jí ale nevyplatila. Během chvilky přišla nejenom o portmonku, ale i o 3,5 tisíce korun, doklady a platební kartu.

     K podobnému případu došlo i v samotném okresním městě. Týž den po poledni neznámý zloděj sebral v supermarketu z „opuštěného“ nákupního vozíku celou dámskou plátěnou kabelku. Uvnitř měla žena kromě dokladů i potřeby pro diabetiky, platební kartu a 700 korun. Krádeží jí vznikla škoda za více než sedm tisíc korun.

     Od pátečního večera se ústečtí policisté zabývají sprejerstvím. Neznámý vandal v noci ze čtvrtka na pátek „zkrášlil“ poblíž náměstí zeď jednoho z domů. Namalováním patnáctimetrového grafitu způsobil škodu za třicet tisíc korun.

     V pátek přijali policisté v Králíkách trestní oznámení na 31letého muže z Mělníka. Již od ledna roku 2006 si údajně řádně neplní vyživovací povinnost na svého malého syna. Ke dnešnímu dni dluží matce svého dítěte více než třicet tisíc korun.

     Zanedbáním povinné výživy se zabývají i letohradští policisté. Muž z Jablonného nad Orlicí již od června loňského roku řádně nepřispívá na výživu dvou synů. Pokud v brzké době vše nenapraví, hrozí mu trestní stíhání.

     V nočních hodinách ze soboty na neděli se ve Vysokém Mýtě vloupal neznámý pachatel do jedné z místních prodejen. Zůstala po něm doslova spoušť. Rozbil dveře a sklo u vitríny, uvnitř pak sebral fotoaparáty, MP3 přehrávače, reproduktory a DVD přehrávače. Škoda, která za ním zůstala, byla vyčíslena na bezmála sedmdesát tisíc korun. Po pachateli krádeže pátrají policisté. V případě dopadení by mohl strávit až pět let za mřížemi.

1. března 2010
nprap. Eva Sichrová
tisková mluvčí

 

Po kliknutí na obrázek se objeví detail.

vytisknout  e-mailem