Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Víkendové nehody pod vlivem alkoholu

NOVOJIČÍNSKO - události 

I když řídit pod vlivem alkoholu je zakázáno a policisté neustále upozorňují, že touto jízdou neohrožují podnapilí řidiči pouze sami sebe, ale také ostatní, stále se nacházejí ti, kteří tento zákaz nerespektují. Jen za tento víkend evidují policisté na Novojičínsku dvě dopravní nehody, za které mohl alkohol.

Během sobotního odpoledne usedla za volant pod vlivem alkoholu padesátiletá žena. Ta během jízdy ve vozidle Škoda Fabia v obci Příbor nezvládla řízení, vjela na chodník, kde narazila do betonového sloupku oplocení rodinného domu. I přes to se však rozhodla v jízdě pokračovat. S vozidlem vjela zpět na silnici, ovšem po chvíli opět skončila mimo komunikaci a přední částí vozidla narazila do dopravní značky. To stále ženu od nebezpečné jízdy neodradilo, znovu vjela na pozemní komunikaci a chtěla jet dál. V tom ji zabránil až jednasedmdesátiletý svědek celé události, který se postavil před její vozidlo. Policisté po příjezdu na místo u ženy provedli dechovou zkoušku, při které ji opakovaně naměřili hodnotu přesahující dvě promile. Řidičce byl na místě zadržen řidičský průkaz. Škoda, kterou žena způsobila, byla vyčíslena na 54 tisíc korun.  

Druhá dopravní nehoda, za kterou mohl alkohol, se stala v nedělních brzkých ranních hodinách mezi Studénkou a Bravanticemi. Dvacetiletý mladík během průjezdu pravotočivou zatáčkou ztratil kontrolu nad vozidlem BMW, přejel do protisměru a levou přední částí vozidla narazil do svodidel. Následně vyjel vlevo mimo pozemní komunikaci, kde se s vozidlem převrátil na střechu. U řidiče byla při dechové zkoušce naměřena hodnota téměř jedna a půl promile alkoholu v dechu.  

Oběma nezodpovědným řidičům nyní hrozí za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky trest odnětí svobody až na tři roky.

Dopravní nehody se naštěstí obešly bez zranění. 


Nový Jičín 8. dubna 2019

nprap. Mgr. Darina Knižátková
vrchní inspektor oddělení tisku a prevence

 

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem