Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Víkendové nehody na namrzlých cestách

VSETÍNSKO: Kolize se obešly bez zranění a alkoholu.  

První nehody, na kterých se podepsalo zimní počasí, se naštěstí obešly bez zranění. Od pátku do neděle havarovalo na namrzlých vozovkách vsetínského okresu šest řidičů.
 
Nepřizpůsobení rychlosti na namrzlé vozovce – takové byly příčiny u všech dopravních nehod, které se staly od pátku do neděle. V Lidečku dostal v pátek odpoledne na namrzlé cestě s vozidlem Škoda Felicie smyk devatenáctiletý řidič z Leskovce. Vjel do protisměru, kde se střetl s Peugeotem. Další čtyři dopravní nehody evidujeme v sobotu. Dvě se staly ve Valašské Bystřici a další dvě v Hošťálkové. V první jmenované obci havaroval během dopoledne šestadvacetiletý místní řidič v Citroenu, se kterým sjel z namrzlé cesty do příkopu. Kolem třetí odpoledne vyjížděli policisté do Valašské Bystřice znovu. Dvaapadesátiletý místní řidič ve Škodě Felicii tam nezvládl jízdu po zledovatělém mostku přes potok. Dostal smyk, vjel do protisměru, kde nejprve narazil do zábradlí a poté spadl s vozidlem do potoku. I když nehoda vypadla poměrně hrozivě (viz foto), muži za volantem se nic nestalo. Sobotní nehody v Hošťálkové se obešly, tak jako všechny předchozí kolize, také bez zranění. Ani jedenatřicetiletá řidička z Fordem z Hranic na Moravě nepočítala s tím, že je cesta namrzlá. Při projíždění zatáčky dostala smyk, přejela přes chodník a zastavila se až o plot u rodinného domku, na kterém vznikla předběžně škoda za 10 000 korun. Na svém terénním autě zn. Suzuki si způsobil škodu za 150 000 korun šestačtyřicetiletý řidič z Ratiboře, který nezvládl jízdu po zledovatělé vozovce, kdy se autem převrátil na levý bok (viz foto). Ani následky nedělení nehody ve Valašském Meziříčí nejsou nijak hrozivé - „pouze“ rozbitý plot u rodinného domku a poškozená dopravní značka. Škody způsobila sedmačtyřicetiletá řidička ve Škodě Fabii.  Všechny nehody se naštěstí obešly bez zranění, a také bez alkoholu. 
 
Řidiči by měli rozhodně počítat s tím, že cesty mohou být namrzlé či zledovatělé. Doporučujeme ubrat na rychlosti, omezit aktivity za volantem, které rozptylují pozornost řidiče a plně se věnovat řízení.

12. prosince 2011, por. Mgr. Lenka Javorková

havárie v Hošťálkovéhavárie v Hošťálkové
havárie ve Val. Bystřicihavárie ve Val. Bystřici

vytisknout  e-mailem