Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Víkendová nehodovost na okrese Ústí nad Orlicí

Dvě nehody způsobili podnapilí řidiči 

     Během víkendu vyjížděli policisté ústecké nehodovky k sedmi kolizím. Jedna řidička při nich utrpěla lehké zranění, dva řidiči způsobili nehodu posilněni alkoholem, škoda na vozidlech byla předběžně vyčíslena na téměř 400 tisíc korun.

     V pátek dvě hodiny po půlnoci nepřizpůsobila mezi Dolní Lipkou a Lichkovem rychlost 18letá řidička osobního automobilu značky Renault, v pravotočivé zatáčce sjela na zasněžené vozovce na krajnici, kde narazila do betonového mostku. Vozidlo se následně převrátilo na střechu. Řidička byla převezena do okresní nemocnice. Při orientační dechové zkoušce se ale ukázalo, že usedla za volant posilněna alkoholem.

     Pod vlivem alkoholu usedl týž den ve večerních hodinách za volant felicie i 18letý mladík. Ani jemu se ale nezodpovědnost příliš nevyplatila. Ve Vysokém Mýtě nezvládl řízení a narazil do dvou zaparkovaných vozidel. Tím to ale neskončilo. Z vozu nejenom že utekl, navíc sebou vzal i jeho registrační značky. Policisté mladíka vypátrali a zadrželi mu řidičský průkaz. Nehodou se nadále zabývají.

     Ani neděle se neobešla bez podnapilého řidiče. Navečer kontrolovali v Horní Čermné policisté 28letého řidiče clia, který se vydal z Lanškrouna do Výprachtic. Muž nadýchal více než 2,8 promile alkoholu. Policisté mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ bude mít v brzké době dohru před soudem.


vytisknout  e-mailem