Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Víkendová kriminalita na Orlickoústecku

Vloupání do základní školy, matka dluží na výživném 120 tisíc korun,..  

Ústečtí kriminalisté se zabývají případem 19leté studentky, která neoprávněně pobírala dávky státní sociální podpory. Od května až do srpna loňského roku totiž pobírala přídavek na dítě a sociální příplatek i přesto, že ukončila studium. Neoprávněně jí tak bylo vyplaceno více než osm tisíc korun. Za podvod nyní slečně hrozí trestní stíhání.

Policisté na okrese Ústí nad Orlicí přijali v pátek tři trestní oznámení na neplacení výživného. Na výživu čtrnáctiletého syna již od května loňského roku řádně nepřispívá muž z České Třebové. Otec ze Žamberka zapomíná na své tři děti. Do současné doby se jeho dluh na vyživovací povinnosti vyšplhal až na bezmála jedenáct tisíc korun. Pozadu ale nezůstala ani jedna matka z České Třebové. Ta na své dva syny a dceru řádně neplatí již od roku 1999. K dnešnímu dni dluží bývalému manželovi neuvěřitelných 120 tisíc korun. Zapomnětliví rodiče mají nyní poslední šanci věc napravit. Pokud tak neučiní, hrozí jim trestní stíhání.

V sobotu dopoledne vyjížděli policisté na vloupání do rekreační chaty v jedné z chatových oblastí u Lanškrouna. Neznámý zloděj celý rekreační příbytek prohledal, nakonec sebral malý televizor s rádiem. Majiteli vznikla škoda za jeden tisíc korun.

V nočních hodinách ze čtvrtka na pátek se v České Třebové vloupal neznámý pachatel do fordu, který majitel nechal zaparkovaný na parkovišti u panelového domu. Z auta se ztratilo autorádio za 3,5 tisíce korun. Další škoda majiteli nevznikla.

V neděli po deváté hodině ráno vyjížděli policisté do Lukavice. Neznámý poberta se tam vloupal do místní základní škody. Celou školu důkladně prohledal. Ze sborovny pak sebral mobilní telefon, notebook a fotoaparát, vše za více než třináct tisíc korun. Na zařízení způsobil škodu za dalších dvanáct tisíc. V případě dopadení hrozí pachateli krádeže až dvouletý trest odnětí svobody (fotografie z případu naleznete zde).
11. ledna 2010
nprap. Eva Sichrová
tisková mluvčí
 

vytisknout  e-mailem