Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Víkend ve znamení „Dušiček“

LITOMĚŘICKO – Nedejte šanci zlodějům! 

O nadcházejícím víkendu očekáváme zvýšený silniční provoz na komunikacích a to zejména   v souvislosti s uctěním Památky zesnulých. Policisté se budou maximálně snažit zajišťovat bezpečnost a plynulost silničního provozu, a to hlavně v okolí větších hřbitovů. Návštěvníci hřbitovů by měli být obezřetní, neboť toto období bývá spojeno se zvýšeným výskytem krádeží na hřbitovech a přilehlých parkovištích.

Obezřetným chováním můžete krádežím předejít.

Při cestování vozem doporučujeme:
Nenechávejte na sedadlech ani na odkládacích plochách vozidla žádné věci, zejména kabelky, kufříky a jiná zavazadla, mobilní telefony, fotoaparáty, notebooky, doklady od vozidla či jiné osobní doklady, peněženky nebo volně položené peníze, byť se jedná o sebekratší dobu, po kterou vozidlo opouštíte! Před odchodem od vozidla zkontrolujte uzavření všech oken, včetně střešního, motorového a zavazadlového prostoru a uzavření a uzamčení všech dveří vozidla. I pro pár drobných mincí, které jsou uložené v přihrádce středového panelu, celá řada pobertů neváhá rozbít okno či vypáčit zámek, čímž samozřejmě majiteli vozu způsobí daleko větší škodu na poškození než na odcizení věcí z interiéru automobilu.

Při návštěvě hřbitova neodkládejte svá zavazadla a mějte je neustále pod kontrolou. Policisté provádějí zvýšenou kontrolní činnost nejen na hřbitovech, ale i na přilehlých parkovištích a zároveň žádají občany, pokud si všimnou podezřelých osob, aby neprodleně volali na linku 158.  

V souvislosti s Památkou zesnulých budou policisté také ve zvýšené míře dohlížet i na bezpečnost a plynulost v silničním provozu. Jsou plánovány kontrolní dopravní akce zaměřené na dodržování pravidel především v blízkosti hřbitovů a přilehlých parkovišť.

Řidiče žádáme o trpělivost a ohleduplnost vůči ostatním účastníkům silničního provozu a současně aby plně respektovali pokynů policejních hlídek.

Litoměřice, 30. 10. 2019, nprap. Pavla Kofrová

tisková mluvčí KŘP Ústeckého kraje

oddělení tisku a prevence Litoměřice

tel.: +420 974 436 207

email: krpulk.kr.pis.lt@pcr.cz

vytisknout  e-mailem