Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Víkend ve znamení alkoholu a drog

VYŠKOVSKO: Řešili jsme téměř desítku řidičů. 

Poslední červnový víkend na silnicích Vyškovska byl bohužel ve znamení návykových látek za volantem a někdy i řídítek.

Hned v pátek měl pozitivní test na drogy řidič octavie, kterého hlídka kontrolovala v Bohatých Málkovicích. Test ukázal přítomnost pervitinu a kokainu. Šofér ještě putoval na odběr krve a moči. Je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V pátek po poledni havaroval poblíž Křenovic cyklista. K nehodě došlo v místě, kde bylo z důvodu právě probíhající stavební činnosti, umístěno přenosné ocelové zábradlí. Cyklista nezvládl objíždění zábradlí a způsobil si zranění. Slavkovští policisté mu naměřili 2,3 promile alkoholu. Nehodou se zabývají vyškovští dopravní policisté. Cyklista je podezřelý z přestupku.

V sobotu řešili policisté na Vyškovsku 5 událostí v dopravě v souvislosti s drogami nebo alkoholem. Hned v ranních hodinách naměřili 0,9 promile alkoholu řidiči ve Vyškově. Podobnou hodnotu měl i řidič kontrolovaný ve Slavkově. Oba jsou podezřelí z přestupku. Bučovičtí policisté naměřili řidiči poblíž Nesovic 0,3 promile. U Brankovic skončila jízda řidiče peugeotu. Měl pozitivní test na marihuanu. I on je podezřelý z přestupku. V sobotu večer havaroval u Drnovic řidič BMW. Nezvládl řízení, sjel s vozem do příkopu, pokračoval však v jízdě a narazil do dvou plechových směrových sloupků a betonového výpustku. Z místa nehody výtečník odešel, asi po hodině se však vrátil. Policisté mu naměřili hodnotu pohybující se kolem 2 promile alkoholu. Přesnější hodnotu v době dopravní nehody určí rozbor krve. Předběžná škoda dosahuje bezmála osmdesáti tisíc korun.

V neděli 28. června v noci kontrolovala policejní hlídka ve Slavkově u Brna cyklistu. Naměřila mu 1,9 promile. Z přestupku se bude zodpovídat před správním orgánem.

Alkohol nepatří ani za volant ani za řídítka kol či koloběžek! Negativně ovlivňuje reakce řidiče. Můžete způsobit zranění nejen sobě, ale i ostatním. Policisté se budou i nadále kontrolám věnovat.

por. Mgr. Alice Musilová, 29. 7. 2020

vytisknout  e-mailem