Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Víkend na Ústeckoorlicku

Vloupání do kanceláří, krádež mobilního telefonu 

     Zatímco v pátek měli operační důstojníci plné ruce práce, sobota a neděle byla ve znamení dopravních nehod a drobností. V neděli dokonce zazvonila linka tísňového volání „pouze“ čtyřicetkrát. Policisté ale zasahovali pouze ve čtyřech případech.

     V pátek krátce po půlnoci se policisté zabývali krádeží mobilního telefonu v místní herně v Králíkách. V souvislosti s tímto případem byl obviněn muž z Lichkova.

     O půl šesté ráno vyjížděli policisté do Vysokého Mýta, kde se neznámý pachatel vloupal do kanceláří místní firmy. Sebral příruční kasičku, mince a tiskárnu, vše za více než osmdesát tisíc korun. Na zařízení způsobil  další škodu  patnáct tisíc korun. Ve stejnou dobu se ve stejném městě vloupal neznámý zloděj do další firmy. Z jedné z kanceláří se také ztratila příruční pokladna, tentokrát ale „pouze“ se šestnácti tisíci korun. Případy se policisté nadále zabývají.

     Odpoledne se policisté zabývali vloupáním do bytu v okresním městě. Mladíka krátce poté zadrželi městští strážníci. I přesto, že si z bytu nestihl nic odnést, byl obviněn z trestného činu porušování domovní svobody.

     Týž den se v pozdních večerních hodinách ztratila v kulturním domě v Mostku z místnosti určené pro převlékání vystupujících kabelka s doklady, mobilním telefonem a peněženkou s platební kartou. Hodinu před půlnocí vyjížděli policisté do Kunvaldu k požáru neobydleného rodinného domu. Chvíli poté zadrželi mladého žháře.

     V sobotu po půlnoci vyhlašovali policisté pátrání po dvou chovankyních výchovného ústavu v Brandýse nad Orlicí, které svévolně ústav opustily. Následující den pak po jejich návratu celostátní pátrání zrušili.

     V neděli dopoledne vyjížděli policisté do Lanškrouna, kde se neznámý pachatel vloupal do místního kadeřnictví. Neznámý zloděj si odtud odnesl neobvyklý lup. Sebral totiž barvy na vlasy, tužidla a spreje za více než dvacet tisíc korun. Na zařízení způsobil škodu za dalších dvacet tisíc. V případě dopadení hrozí nenechavci až dvouletý pobyt za mřížemi.
vytisknout  e-mailem