Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Víkend na Trutnovsku

Majetková trestná činnost a přestupky v dopravě 

V průběhu uplynulého víkendu včetně pátku do pondělního rána 2. 7. 2012 bylo na trutnovských policejních služebnách oznámeno třináct nově spáchaných přečinů, které policisté zadokumentovali a k těmto provedli prvotní šetření. Jednalo se o případy krádeží prostých, krádeží provedených vloupáním, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, neoprávněného užívání cizí věci, maření výkonu úředního rozhodnutí a obecného ohrožení. Ve čtyřech případech policisté zadokumentovali náhlá úmrtí. O víkendu navíc muži zákona zpracovali devadesát přestupků. Ve většině případů se jednalo o protiprávní jednání, kterého se dopustili nezodpovědní řidiči na našich silnicích, dále se jednalo o majetkové delikty a narušení občanského soužití.
 
V pátek ráno 29. 6. 2012 dosud neznámý lapka násilím vnikl do jedné z trutnovských prodejen, ze které zmizela peněženka, ve které se nacházela finanční hotovost a osobní doklady. K uvedeným věcem si nenechavec přibalil mobilní telefon značky Samsung. Poškozená vyčíslila škodu na necelé 2 tisíce korun. Za přečiny krádeže provedené vloupáním a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí nenechavci trest odnětí svobody až na dva roky.
 
V pátek dopoledne 29. 6. 2012 vyjížděli vrchlabští policisté do Dobrovského ulice, kde dosud neznámý zloděj násilím vnikl do jednoho ze zde rekonstruovaných domů. Z objektu pachatel odcizil motorovou pilu značky Husquarna 265 a elektrickou ruční pilu značky HOLZER. Majitel dosud neobydlené nemovitosti vyčíslil škodu na 6 tisíc korun. Za přečin krádeže provedené vloupáním hrozí lapkovi trest odnětí svobody až na dva roky.
Na policisty ze Žacléře se v pátek dopoledne 29. 6. 2012 obrátil s žádostí o pomoc správce místní železniční tratě. Oznamovatel mužům zákona oznámil, že dosud neznámý zloděj v blízkosti železničního nádraží v Královci odcizil přes sto metrů sdělovacího kabelu. Zástupce poškozené společnosti vyčíslil škodu na částku převyšující 10 tisíc korun. Za přečin krádež hrozí lapkovi trest odnětí svobody až na dva roky. Místní policisté po nenechavci a odcizeném materiálu intenzivně pátrají.
 
Královédvorští policisté v pátek večer 29. 6. 2012 vypátrali díky výborné místní a osobní znalosti v jednom z místních barů devětačtyřicetiletého muže, který procházel registrem celostátně hledaných osob. Na základě příkazu k zatčení, který vydal Okresní soud v Trutnově, skončil vypátraný muž v policejní cele, odkud byl v sobotu ráno eskortován k vyžadujícímu soudci.
 
Policisté ze Dvora Králové nad Labem v pátek večer 29. 6. 2012 zastavili při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu v obci Zboží ke kontrole řidiče osobního motorového vozidla Citroën. Službukonající policisté provedenou lustrací dokladů zjistili, že čtyřiadvacetiletý mladík sedící za volantem má Městským úřadem ve Dvoře Králové nad Labem vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Nezodpovědný účastník silničního provozu je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, za který může být soudem uložen trest odnětí svobody až na tři roky. Uvedený případ policisté zpracovávají ve zkráceném přípravném řízení, jehož hlavním úkolem je předání kompletně zpracovaného spisu v co nejkratší době na okresní státní zastupitelství k dalšímu opatření.
 
V sobotu ráno 30. 6. 2012 vyjížděli trutnovští policisté do autokempu v Dolcích, kde dosud neznámý zloděj jednomu z rekreantů odcizil jeho ledvinku. Policejní hlídka na místě provedeným šetřením zjistila, že lapka bez použití násilí odcizil z chatky volně odloženou ledvinku, ve které se nacházely dvě peněženky, finanční hotovost, platební karta, osobní doklady, klíčky od vozidla a jiné drobnosti. Okradený rekreant vyčíslil škodu na 20 tisíc korun. Za přečiny krádež, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí nezvanému hostu trest odnětí svobody až na dva roky.
 
Dopravní policisté v průběhu víkendu zpracovali 10 dopravních nehod, které si vyžádaly 3 zranění. Policejní hlídky dopravního inspektorátu se rovněž zaměřili na dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. Ženy a muži v bílých košilích zjistili 41 přestupků na úseku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, kterých se dopustili nezodpovědní řidiči na našich silnicích. Za uvedené přestupky dopravní policisté uložili blokové pokuty ve výši necelých 18 tisíc korun. Dechové zkoušce se v průběhu dnů volna podrobilo 176 řidičů. Tři řidiči usedli za volant po požití alkoholického nápoje.
 
V průběhu víkendu dohlíželo na klid a veřejný pořádek v centrech našich měst a obcí 12 pěších policejních hlídek.
 
Na tísňovou linku 158 operační důstojníci přijali 114 telefonátů, 50 z nich bylo využito a zbývajících 64 nesouviselo s prací PČR.
nprap. Bc. Udo Ertner
2. 7. 2012

vytisknout  e-mailem