Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Víkend na Trutnovsku

TRUTNOVSKO - Krádež terénních motocyklů a jiná majetková trestná činnost 

V průběhu uplynulého víkendu včetně pátku do pondělního rána 10. 9. 2010 bylo na policejních služebnách v trutnovském regionu oznámeno patnáct nově spáchaných přečinů. Protiprávní jednání policisté zadokumentovali a k těmto provedli prvotní šetření. Jednalo se o případy maření výkonu úředního rozhodnutí, ublížení na zdraví, násilí proti úřední osobě, prostých krádeží, krádeží provedených vloupáním a poškození cizí věci. V průběhu dnů volna navíc muži zákona zpracovali jedno náhlé úmrtí a třiašedesát přestupků. Ve většině případů se jednalo o jednání, kterého se dopustili nezodpovědní řidiči na našich silnicích, dále se jednalo o majetkové delikty a narušení občanského soužití.

V sobotu dopoledne 8. 9. 2012 se obrátil s žádostí o pomoc na trutnovské policisty čtyřiačtyřicetiletý muž, který službukonajícímu policistovi oznámil krádež věcí z garáže. Muži zákona ihned vyjeli na místo, kde provedeným šetřením a ohledáním místa činu zjistili, že dosud neznámý zloděj či zloději z řádně nezajištěné garáže v Pekle u Trutnova odcizil tři terénní motocykly. Jednalo se o stroje značek KTM 250 EXC-F oranžové barvy, registrační značky 6A8253, KTM EXC EFI 450 oranžové barvy, registrační značky 1MDH 421, MPZ Belgie a motocykl značky HUSQARNA TE 450 červeno – bílé barvy, registrační značky WHY 072, MPZ rovněž Belgie. Oznamovatel vyčíslil předběžně škodu na necelých 398 tisíc korun. Za přečiny porušování domovní svobody a neoprávněné užívání cizí věci může být soudem uložen trest odnětí svobody až na dva roky. Po odcizených motocyklech a dosud neznámém pachateli intenzivně pátráme. Policie České republiky žádá všechny občany, aby si na své osobní věci a jiné cennosti dávali mnohem lepší pozor. Nedávejte zlodějům šanci svou nepozorností a někdy až lehkomyslností.

V sobotu dopoledne 8. 9. 2010 vyjížděli trutnovští policisté do Horské ulice, kde dosud neznámý zloděj násilím vnikl do jedné z místních restaurací. V objektu se nenechavec zaměřil na finanční hotovost a tabákové výrobky.  Majitel restauračního zařízení vyčíslil škodu na necelých 22 tisíc korun. Za přečin krádeže provedené vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky. Po zloději a odcizených věcech místní policisté se svými kolegy ze služby kriminální policie a vyšetřování intenzivně pátrají.

V sobotu ráno 8. 9. 2012 zadokumentovali policisté z Úpice případ poškození cizí věci. Dosud neznámý vandal v průběhu noci z pátku na sobotu v ulici Národní poškodil lak zaparkovaného osobního motorového vozidla CHEVROLET. Majitel dopravního prostředku vyčíslil škodu na 45 tisíc korun. Za přečin poškození cizí věci hrozí pachateli trest odnětí svobody až na jeden rok.

V sobotu večer 8. 9. 2012 se obrátila s žádostí o pomoc na královédvorské policisty jednačtyřicetiletá žena, která na slavnostech, které se konaly v obci Kuks, přišla o svou kabelku. Muži zákona provedeným šetřením zjistili, že si oznamovatelka své zavazadlo položila na jednu z místních laviček a nevěnovala jí dostatečnou pozornost. Této příležitosti využil dosud neznámý lapka, který kabelku, ve které se nacházely cennosti, osobní doklady a dvě platební karty odcizil. Oběť krádeže vyčíslila škodu na necelý 1 tisíc korun. Za přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí nenechavci trest odnětí svobody až na dva roky. Policie České republiky žádá všechny občany, aby si na své osobní věci a jiné cennosti dávali mnohem lepší pozor. Nedávejte zlodějům šanci svou nepozorností a někdy až lehkomyslností.

Dopravní policisté v průběhu uplynulých dnů volna vyjížděli k deseti dopravním nehodám, při kterých došlo k jednomu zranění. Policejní hlídky dopravního inspektorátu se rovněž zaměřily na dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. Policisté v bílých košilích zjistili 40 přestupků na úseku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, kterých se dopustili nezodpovědní řidiči na našich silnicích. Za uvedená protiprávní jednání dopraváci uložili blokové pokuty ve výši necelých 17 tisíc korun. Dechové zkoušce se podrobilo 69 řidičů motorových vozidel. Žádný ze zkontrolovaných účastníků silničního provozu neusedl za volant svého dopravního prostředku po požití alkoholického nápoje.

V průběhu víkendu dohlíželo na klid a veřejný pořádek v centrech našich měst a obcí 8 pěších policejních hlídek. 

Na tísňovou linku 158 operační důstojníci přijali 156 telefonátů, 70 z nich bylo využito a zbývajících 86 nesouviselo s prací PČR.
nprap. Bc. Udo Ertner
10. 9. 2012
 

vytisknout  e-mailem