Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Víkend na silnicích

BŘECLAVSKO: Viděl někdo dopravní nehodu? 

Břeclavsko - O tom, že před jízdou popíjejí také cyklisté, se znovu přesvědčili policisté během uplynulého víkendu. V pátek 13. dubna v 16.50 hod. vyjížděli kolegové do Velkých Bílovic. Tam upadl cyklista na zem v době, kdy byl předjížděn nákladním vozidlem. Jak přesně k nehodě došlo, je zatím v šetření. Nicméně při provedení odborného měření na alkohol vyšlo najevo, že cyklista se před jízdou značně posilnil. Na displeji se ukázal výsledek 2,38 promile.

V neděli se na cestu vydal další podnapilý muž. S hodnotou 2,71 promile alkoholu v dechu se nelze divit, že se na jízdním kole neudržel a spadl na silnici. Událost se stala v odpoledních hodinách v obci Dolní Věstonice. Cyklista při pádu utrpěl zranění a musel být převezen do nemocnice.

Poslední nehodu s cyklistou šetřili kolegové v neděli 15. dubna v 20.20 hod. Řidič osobního vozidla Peugeot projížděl směrem od Lednice po ulici Hlavní do centra Břeclavi. Při příjezdu ke křižovatce se sídl. Na Valtické mu z levé strany vyjel z místa ležícího mimo komunikaci cyklista. Řidič vozidla nestihl zabrzdit a cyklistu srazil. Uvedená dopravní nehoda zůstává v šetření. Policisté žádají přímé svědky, kteří by mohli poskytnout informace k ději dopravní nehody, aby se spojili s břeclavským dopravním inspektorátem.

Za pomoc a ochotu předem děkujeme.

por. Mgr. Kamila Haraštová, 16. dubna 2018

vytisknout  e-mailem