Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Víkend na Rychnovsku

V hlavní roli krádeže 

Během dalšího lednového víkendu od pátku 14. ledna  2011 do pondělního rána 17. ledna 2011 zaznamenali policisté na Rychnovsku  10 nově spáchaných přečinů, ve kterých převažovaly krádeže. Možná téměř jarní počasí vybízelo nenechavce k "akci", přičemž nejvíce je pro svoji „činnost“ zaujal region Kostelecka.
Krádež průmyslových vysavačů z jedné místní firmy šetří od pátečního dopoledne policisté Obvodního oddělení Kostelec nad Orlicí. Škoda, kterou neznámý poberta způsobil,  je odhadnuta v řádech deseti tisíců korun.
V noci z pátku na sobotu se do dvou vozidel, zaparkovaných v Tutlekách, vloupal neznámý pachatel. Poškozeným z vozů odcizil kabelku s finanční hotovostí, platební kartou, osobními doklady a kožený kabát a bundu. Majitelům vznikla škoda za téměř 9.000 korun.
Během neděle sloužící policisté stejného obvodního oddělení šetřili další dvě krádeže. Do jednoho místního obchodu s oděvy se vloupal zloděj, který vypáčil kasu, aby zjistil, že se v ní nenachází žádná finanční hotovost. Na pokladně a rozbitých vstupních dveří pachatel zanechal škodu za téměř 5.000 korun.
Vchodové dveře doposud neznámý pachatel rozbil v noci ze soboty na neděli i u jedné kostelecké restaurace. Poté z objektu ukradl cukrovinky a cigarety. Majiteli vznikla škoda několik desítek tisíc korun.
Kolegové ze sousedícího Obvodního oddělení Týniště nad Orlicí šetřili krádež 32 kusů plechů z volně přístupného objektu jejich teritoria. Zloději pro ně zajímavá materiál demontovali ze střechy jedné z budov bývalého zemědělského areálu. Z přečinu krádeže jsou podezřelí dva muži z Kostelce nad Orlicí, kteří majiteli způsobili škodu 10.000 korun, za což jim hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.
Vloupání do rodinného domku v Dobrušce přišel v pátek v noci policistům nahlásit majitel hned po svém příchodu do obydlí. Záhy poznal, že budovu navštívil nezvaný „host“, který dům důkladně prohledal a nakonec odcizil finanční hotovost. Spolu s poškozením majetku majiteli vznikla škoda několika set korun. Po neznámém pachateli, podezřelém z přečinů krádeže a porušování domovní svobody, pátrají policisté Obvodního oddělení Dobruška.
Den poté, v sobotu, šetřili policisté stejného obvodního oddělení vloupání do objektu jedné pily v jejich teritoriu. Zloděj odstranil visací zámky z objektů skladu, pily a stavební buňky, vypáčil dveře a poté odcizil různé nástroje a zařízení provozovny. Majiteli vznikla škoda několik desítek tisíc korun.

por. Mgr. Alena Kacálková
3. ledna 2011 
 

vytisknout  e-mailem