Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Víkend na Orlickoústecku

Odcizené registračky, peněženky, peníze a doklady 

Lidé v průběhu víkendu volali na linku 158 přes sto šedesátkrát, ale pouze ve dvaceti případech řešili konkrétní problém.
 
Pravděpodobně horolezce měli v noci ze čtvrtka na pátek v Lanškrouně. Na střechu z jednoho z podniků se rozhodl vylézt nenechavec. Vylezl až do šesti metrů a tam rozbil okno. Zda něco z firmy odcizil, je předmětem dalšího šetření.
 
Vandal řádil na Choceňsku. Z tamějšího hřbitova odcizil někdy v průběhu minulého týdne mramorový pomník. Poškozené sedmdesátileté ženě způsobil škodu za dvacet tisíc korun. Po pachateli policisté pátrají.
 
V Žamberku navštívil jednu rodinu v nočních hodinách z pátku na sobotu nezvaný host. Devětatřicetiletý muž zazvonil u dveří jednoho z bytů a sám se pozval dál i přes vyslovený nesouhlas majitelky bytu. Muž nelenil a napadl přítele majitelky, kterého lehce zranil. Ještě napadl i majitelku, která jej bránila a jejího syna. Muži za porušování domovní svobody hrozí až dva roky za mřížemi.
 
Ze soboty na neděli si jednu z firem v Lanškrouně vybral další nenechavec. Využil toho, že se ve firmě rekonstruuje interiér a měl volný pohyb, kde chtěl. Odnesl si s sebou počítačovou techniku, autorádio a navigaci. Dosud nezjištěný pachatel podniku způsobil škodu přesahující pětatřicet tisíc korun.
 
Dvě odcizené registrační značky během víkendu. Jedna zmizela už ze středy na čtvrtek v obci Bystřec ze zaparkovaného vozidla před domem. Druhou někdo ukradl v neděli v České Třebové z mazdy. Po registračních značkách už policisté vyhlásili pátrání a případy se i nadále zabývají.
por. Bc. Iveta Lehká
26. října 2009

vytisknout  e-mailem