Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Víkend na Orlickoústecku

Dva podnapilí řidiči  

Během uplynulého víkendu zaznamenali policisté na okrese Ústí nad Orlicí 99 nových spisů. Z toho bylo třicet trestných činů, přestupků zaevidovali jen o jeden více. I na lince tísňového volání zaznamenal operační důstojník nemalý počet telefonátů. Sto padesát osmička se rozzvonila 176krát. Pouze šestnáct občanů ale touto cestou řešilo konkrétní problém. Ostatní telefonáty bychom mohli hodnotit jako zneužití této důležité telefonní linky.

V pátek v pozdních večerních hodinách zachytil v Lukové 19letý řidič osobního automobilu značky Citroën BX pravým bokem vozidla o předjížděné vozidlo. Při orientační dechové zkoušce mladík nadýchal více než 1,6 promile alkoholu. To ale nebyl jeho jediný prohřešek. V průběhu šetření policisté zjistili, že si nezodpovědný řidič ještě nestihl udělat řidičský průkaz. Při nehodě, která bude mít dohru před soudem, nebyl naštěstí nikdo zraněn.

Jen o hodinu později kontrolovali v Lanškrouně policisté dalšího hříšníka. Řidič dodávkového vozidla značky VW Transporter nadýchal 1,4 promile. Policisté mu proto ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V sobotu po půlnoci vyhlašovali policisté pátrání po dvou chovankyních výchovného ústavu v Brandýse nad Orlicí. 

Oo několik hodin později policisté vyhlašovali pátrání po odcizeném osobním vozidle značky Suzuki. Auto majitel zaparkoval v pátek v pozdních večerních hodinách na odstavnou plochu před domem v České Třebové. V pět hodin ráno ale již byl vůz za 52 tisíc pryč. Týž den dopoledne se v Žamberku „ztratil“ z oplocené odstavné plochy nákladní přívěs. I po něm policisté vyhlásili celostátní pátrání.

Odpoledne se policisté v České Třebové zabývali vloupáním do sklepa v jednom z panelových domů. Majitelé nyní postrádají dvě horská jízdní kola a elektrickou vrtačku, vše za více než 22 tisíce korun.
nprap. Eva Sichrová
7. září 2009
 

vytisknout  e-mailem