Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Víkend na Orlickoústecku

Policisté měli plné ruce práce 

Hned v pátek v časných ranních hodinách se policisté zabývali vloupáním do novinového stánku ve Vysokém Mýtě. Neznámý pachatel rozbil okénko a ze zásuvky vytáhl necelých osm tisíc korun. Z pultu pak sebral cigarety za 2,5 tisíce.

Chocenští policisté vyjížděli do Brandýsa nad Orlicí, kde neznámý vandal rozbil u jednoho z domů plastovou poštovní schránu. A nejenom to. Z branky utrhl bezdrátový domovní zvonek a v přízemí domu rozbil okno. Z renaultu stojícího před domem pak sebral zadní registrační značku. Po ní policisté vyhlásili celostátní pátrání. Další registrační značka se v pátek v pozdních večerních hodinách ztratila v České Třebové ze zaparkovaného osobního vozidla značky Nissan. I po ní policisté vyhlásili celostátní pátrání.

Odpoledne vyjížděli policisté do Zámrsku, kde se starší žena rozhodla ukončit svůj život v kolejišti. Byla nařízena soudní pitva. Případem se policisté nadále zabývají. V sobotu navečer bylo policistům oznámeno náhlé úmrtí muže v Ústí nad Orlicí. Ke zjištění příčiny úmrtí byla nařízena zdravotní pitva.

O chvíli později bylo nahlášeno vloupání do kolárny a sklepa v panelovém domě ve Vysokém Mýtě. Z kolárny se ztratilo jízdní kolo za bezmála 24 tisíce korun, ze sklepní kóje pak neznámý zloděj odnesl lyže za šest tisíc. V případě dopadení hrozí pachateli až tříletý trest odnětí svobody.

Policisté ve Vysokém Mýtě se také zabývali krádeží litinových poklopů. Na jedné z místních komunikací, kde je prováděna rekonstrukce, se z chodníku ztratily poklopy i s rámy, které byly určeny k přikrytí vodovodní šachty. Jejich hodnota byla vyčíslena na čtrnáct tisíc korun.

Týž den se s prosbou o pomoc obrátila na policisty v Ústí nad Orlicí žena z Hradce nad Svitavou. V jednom z brněnských supermarketů ji v pátek navečer okradl zloděj. Z batohu, který měla na zádech, ji vytáhl peněženku s 250 korunami, doklady a platební kartou. Případ policisté podle místní příslušnosti předají brněnským kolegům.

V sobotu ráno se čerkostřebovští policisté zabývali vloupáním do sklepních kójí v jednom z panelových domů. Z prvních dvou kójí se nic neztratilo, z další ale zmizelo jízdní kolo a lyže, vše za více než třicet tisíc korun. Ve stejnou dobu se pokusil vloupat do sklepa panelového domu neznámý pachatel i v Ústí nad Orlicí. Naštěstí se mu to ale nepodařilo. Majitelé sklepní kóje panelového domu ve Vysokém Mýtě již takové štěstí neměli. První listopadový den se jim ze sklepa ztratilo jízdní kolo za bezmála dvanáct tisíc korun. V dalším ze sklepů ve Vysokém Mýtě se ztratilo nářadí. Krádeží elektrické vrtačky, akumulátoru a horkovzdušné pistole vznikla majiteli škoda za osm tisíc korun.

Ve Vysokém Mýtě se v minulých dnech vloupal neznámý pachatel také do garáže u rodinného domku. Z dílny zloděj sebral elektrické nářadí za osm tisíc korun. Případem se policisté nadále zabývají.

V neděli hodinu po půlnoci vyjížděli policisté do Skořenic. Na místní diskotéce totiž neznámý mladík zasáhl hozenou láhví do obličeje jednu z návštěvnic. Dívka musela vyhledat lékařskou pomoc. Případem se policisté nadále zabývají.
nprap. Eva Sichrová
2. listopadu 2009
 

vytisknout  e-mailem