Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

VIII. kynologické přebory

Čtyřdenního kynologického přeboru v Pardubickém kraji, na který se soutěžící začali sjíždět už v neděli 26. března, se zúčastnilo celkem 21 policistů z oddělení služební kynologie pardubického krajského ředitelství. Ve startovní listině nechyběla ani 2 jména kolegů ze zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje a punc soutěže s mezinárodní účastí tomu dala účast 3 policistů ze Slovenska a dalších 3 z Polska. 

Pracovní schopnosti a dovednosti předváděli nejen služební psi, ale i jejich psovodi jako tým v kategorii všestranný pes v disciplínách pachových, obrannýchprací a v ovladatelnosti služebníhzadržení pachateleo psa.

Závodilo se v jednotlivcích, ale i v družstvech. Nejlepším družstvem se stala dvojice psovodů do Svitav. Ústí nad Orlicí získalo o pouhé 3 body méňě.

  • Nejlepší OVLADATELNOST předvedl prap. Richard Novák se psem ALTAJEM ze Zásahové jednotky KŘP Hradce Králové
  • Nejlepší v PACHOVÝCHPRACECH v letošním ročníku byl pprap. Martin Kosek se psem Kintem z Ústí nad Orlicí
  • Nejlepším OBRANÁŘEM letošního přeboru se stal nprap. Petr Zika se psem Centorem ze Svitav
     
  • V kategorii ZAHRANIČNÍ ÚČASTNÍK se na 3. místě se umístil Martin Dobročány se psem SAMO, na 2. místě se umístil Ladislav Filip se sl. psem Ikarem a vítězství patřilo psovodu Radoslavovi Prétory a psovi, se jménem KRIMINAL (všichni tři vítězové ze zahraničních účastníků přijeli ze Slovenska.
  • V našich jednotlivcích se na 3. místě se umístil nprap. Petr Zika se sl. psem Centorem ze Svitav, stříbrný pohár získal pprap. Martin Kosek se sl. psem Kintem z Ústí nad Orlicí a vítězství putovalo na zásahovou jednotku z Hradce Králové zásluhou prap. Richarda Nováka se sl. psem ALTAJEM

Domácí putovní pohár pro absolutního vítěze našeho ředitelství získal pprap. Martin Kosek z Ústí nad Orlicí.

Velké poděkování za pomoc při organizaci patří sportovnímu klubu policie Ústí nad Orlicí a jeho předsedovi nprap. Jiřímu Javůrkovi. Nesmíme zapomenout ani „sponory“, kteří věnovali krásné ceny, jež ocení nejen policisté, ale i jejich čtyřnozí „parťáci“.

por. Bc. Eva Maturová
tisková mluvčí
30. března 2017

Odkazy do noveho okna

Vítězná dvojice

Vítězná dvojice 

Detailní náhled

zadržení pachatele

zadržení pachatele 

Detailní náhled

vyhledání pachatele

vyhledání pachatele 

Detailní náhled

Zadržení pachatele

Zadržení pachatele 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem