Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Viditelnost chodců a cyklistů

MS kraj - Dopravně bezpečnostní akce 

Celý minulý týden v našem kraji probíhala dopravně bezpečnostní akce, při které se moravskoslezští policisté prioritně zaměřili na dodržování pravidel silničního provozu u chodců a cyklistů. 

Týdenní akce se zúčastnilo na 900 policistů ze služby dopravní a pořádkové policie jak krajských článků, tak i všech územních odborů a Městského ředitelství policie Ostrava. Policisté se zaměřili, jak je výše uvedeno, především na kontrolu cyklistů a chodců a jejich dodržování pravidel silničního provozu. Policisté však kontrolovali dodržování veškerých pravidel provozu na pozemních komunikacích u všech účastníků silničního provozu v Moravskoslezském kraji. 

Výsledky dopravní akce:  Policisté zjistili 791 dopravních přestupků, přičemž 769 z nich vyřídili v příkazním řízení v celkové výši 246.300,- Kč. Příslušnému správnímu orgánu byly zbývající přestupky oznámeny, celkem tedy 22. Z celkových zjištěných přestupků bylo 96 přestupků v dopravě spácháno právě chodci, kteří v 16 případech nebyli vybaveni reflexními prvky mimo obec, i když jim to zákon ukládá. Mezi další nejčastější prohřešky chodců byla například chůze po nesprávné straně vozovky, chůze na červený světelný signál či přecházení komunikace mimo přechod pro chodce. U cyklistů bylo zjištěno 88 přestupků v dopravě, kdy v 71 případech cyklisté za snížené viditelnosti neužili správné osvětlení jízdního kola. Ve zbývajících případech byla u cyklistů zjištěna nevyhovující povinná výbava. V rámci této dopravní akce bylo zjištěno, že 2 řidiči motorových vozidel usedli za volant pod vlivem alkoholických nápojů a u 5 řidičů byly zjištěny návykové látky. Překročení povolené rychlosti zjistili policisté v 21 případech. 27 osob nepoužilo bezpečnostní pásy a ve 3 případech nebyl užit zádržný systém. Nevyhovující technický stav mělo 78 vozidel. Bez takzvané dálniční známky užili zpoplatněný úsek komunikace 3 řidiči. 

nprap. Karolína Bělunková
oddělení tisku
1. listopadu 2019

vytisknout  e-mailem