Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Vícemistryně světa

Pražská policistka se stala vicemistryní na mistrovství světa německých ovčáků ve sportovní kynologii, které se uskutečnilo první týden v listopadu ve Španělsku. 

První týden v listopadu proběhlo ve španělském městě Lerma mistrovství světa německých ovčáků ve sportovní kynologii (WUSV) a to po dvouleté kovidové pauze. Tohoto klání se zúčastnila i pražská policistka Barbora Karbusická z oddělení služební kynologie se svojí fenou Dulou. Fenka je prvním vycvičeným německým ovčákem naší kolegyně pro takovéto vrcholné soutěže ve sportovní kynologii IGP3 (stopa, poslušnost a obrana) a zúčastnila se s ní již několika závodů.  foto 2.jpgfoto 2.jpg 

V tom pro pejska posledním obsadila z celkového počtu 111 závodníků z 29 států tahle nerozlučná dvojice krásné druhé místo a Barbora se tak stala poprvé vícemistryní světa. Jen o jeden stupínek jí utekl titul mistryně, přesto jde o obrovský úspěch. Velkou měrou na úžasném výsledku byl i doprovod Barbory, teprve tříměsíční synek Tomášek a přítel Martin, kteří po celou dobu soutěže drželi mamince palce.

K úžasnému umístění blahopřál mladé mamince i její bratr Jakub s přítelkyní, kteří jsou taktéž policejními psovody.

Práce kynologa je hlavně nekonečná celoživotní cesta a láska ke psům a nezastaví ji ani mateřské povinnosti, ba naopak. Naše kolegyně je toho tím nejlepším důkazem a my ji za neuvěřitelnou reprezentaci ve světě velice děkujeme.

por. Mgr. Jan Rybanský – 23. prosinec 2021

Odkazy do noveho okna

bratr s přítelkyní

bratr s přítelkyní 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem