Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

AKTUALIZACE: Více návštěvníků v horských oblastech

KRAJ - Omezení provozu - Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou 

I dnes museli policisté kolem poledne opět reagovat na aktuální vývoj situace a podle potřeby regulovat dopravu z důvodu masivního počtu přijíždějících návštěvníků na příjezdových komunikacích vedoucích do Špindlerova Mlýna a Pece pod Sněžkou. Policejní hlídky rovněž monitorují i dopravní situaci v Janských Lázních. Proto i nadále může docházet ke zdržení. 

por. Magdaléna Vlčková
30. prosince 2019

------------------------------------------------------------------

K omezení dopravy na příjezdových komunikacích vedoucích do Špindlerova Mlýna a Pece pod Sněžkou museli policisté dne 29. prosince 2019 kolem poledne přistoupit z důvodu velkého počtu přijíždějících návštěvníků a s tím související kolabující dopravy v obou střediscích.

Ve Špindlerově Mlýně, v Peci pod Sněžkou a v dalších rekreačních střediscích v kraji jsme výkon služby v těchto dnech posílili a dopravu regulujeme, přičemž pružně reagujeme i na její další vývoj.

Omezení provozu na příjezdových komunikacích jsou v těchto situacích nezbytná i z důvodu, aby v případě potřeby byla plně zachována průjezdnost pro vozidla složek IZS. Jedná se o preventivní a dočasné opatření.

Situace se začala zlepšovat v odpoledních hodinách, kdy byl provoz plynulejší. Zhruba po čtvrté hodině odpolední již byl provoz na obou komunikacích plynulý.

I nadále však na místě celou situaci monitorují posílené policejní hlídky.

por. Magdaléna Vlčková
29. prosince 2019

-----------------------------------------------------------------------

Policisté v Královéhradeckém kraji budou v nadcházejících dnech dohlížet na bezpečný a plynulý .příjezd většího množství turistů do horských oblastí, a to zejména do Špindlerova Mlýna, do Pece pod Sněžkou, do Horní Malé Úpy a dalších rekreačních či lyžařských středisek. 

Posílen výkon služby bude nejen v těchto dnech, kdy do horských středisek přijíždějí návštěvníci, ale i po Novém roce, kdy budou turisté z hor opět ve větším počtu odjíždět. Policisté se také intenzivněji zaměří na řízení pod vlivem alkoholu či například na kontrolu povinné výbavy vozidel. Nad rámec běžného výkonu služby se zaměří i na veřejný pořádek, a to v souvislosti se silvestrovskými oslavami a příchodem Nového roku.

I policisté odboru cizinecké policie budou ve zvýšené míře připraveni v následujících dnech řešit případné problémy, které by mohly vzniknout kvůli zvýšenému pohybu zahraničních turistů v lyžařských střediscích a rekreačních oblastech.

por. Ing. Magdaléna Vlčková, MBA
27. prosince 2019
 

vytisknout  e-mailem