Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Věnujeme se prevenci v dopravě

BŘECLAVSKO: Apelujeme na nezbytnost reflexních prvků. 

Břeclavsko - Policisté na Břeclavsku se v těchto dnech ve zvýšené míře věnují prevenci v dopravě. Zejména se zaměřují na rizikové skupiny v silničním provozu – chodce a cyklisty. Právě v podzimních měsících je nezbytné, aby si lidé uvědomili, jak je důležitá viditelnost. Proto doporučujeme, aby chodci i cyklisté používali reflexní prvky a doplňky. Je to jedna z cest, jak na sebe upoutat pozornost řidičů motorových vozidel z větší vzdálenosti. V tmavém oblečení vzniká riziko, že chodce i cyklisty ostatní účastníci silničního provozu snadněji přehlédnou, což může mít v dopravě fatální následky.

Včera navečer jsme zavítali mezi děti, které navštěvují volnočasové kroužky. Na besedě jsme jim zmínili rizika spojená se špatnou viditelností a předali jim také drobné dárky – reflexní pásky a odznaky. Věříme, že si naše slova vezmou k srdci a budou se v dopravě chovat tak, aby se jim nic zlého nestalo.

V obdobných aktivitách budeme samozřejmě pokračovat, ať už v rámci pořádaných preventivních besed, nebo při kontrolách v silničním provozu.

por. Mgr. Kamila Haraštová, 10. listopadu 2017

Odkazy do noveho okna

beseda_3

beseda_3 

Detailní náhled

beseda_2

beseda_2 

Detailní náhled

beseda_1

beseda_1 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem