Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Velikonoční doprava

O svátcích se "hřešilo" i na silnicích Rokycanska 

     Stejně jako na celém území naší republiky i v našem regionu se zaměřili policisté o velikonočních svátcích zejména na prevenci v dopravě a souběžně pak i na prevenci v oblasti autokriminality.
     Hlavním cílem policejních hlídek, které se rozmístily po celém Rokycansku, byla kontrola dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů řidiči před a během jízdy, dodržování stanovených rychlostních limitů, řádné používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů, kontrola technického stavu vozidel a pátrání po hledaných osobách a odcizených věcech, či vozidlech. Výkon služby byl však směřován i na odlehlá místa ke hřbitovům, kde by mohlo dojít k vloupání do zaparkovaných vozidel, jelikož mnoho řidičů i přes časté výzvy policistů ponechává na sedadlech odložená zavazadla, která lákají zloděje. 
     V pátek 6. dubna 2012 byla plánována dopravně bezpečnostní akce v době od 14 do 22 hodin. Dopravní policisté i jejich kolegové z obvodních oddělení  zkontrolovali v dané době 98 vozidel. Po provedení dechové zkoušky na zjištění přítomnosti alkoholu, kdy se na displeji přístroje objevila hodnota přesahující přes jedno promile, odhalili řidiče, který měl za volant vozu značky Peugeot usednout ve stavu vylučujícím způsobilost a tím se měl dopustit přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a 30 řidičů, kteří se dopustili přestupkového jednání. Pět těchto přestupků (jeden z nich se týká i řidiče pod vlivem alkoholu, u něhož bylo naměřeno méně jak jedno promile) bude oznámeno k vyřízení dle věcné příslušnosti správnímu orgánu a za ostatní byly uloženy pokuty v blokovém řízení. Výše pokut překročila částku 13 tisíc korun.
     V pondělí 9. dubna 2012 pak byla realizována dopravně bezpečnostní akce v době od 12 do 19 hodin. Policisté zkontrolovali celkem 88 vozidel a zjistili 30 případů, kdy se řidiči dopustili přestupku v dopravě. Čtyři přestupky z tohoto počtu budou oznámeny správnímu orgánu a za ostatní byly uloženy blokové pokuty, kdy výše pokut přesáhla deset tisíc korun. 
     Řidiči však byli v hledítku policistů z důvodu přetrvávající nekázně po celé svátky a tak jim neunikli ani další dva, kteří se měli dostat "do křížku" se zákonem i mimo uvedené dopravně bezpečnostní akce. V sobotu 7.4.2012  odhalili hrádečtí policisté před 23 hodinou řidiče, který vůz značky Škoda řídil v obci Hrádek i přesto, že má soudem uložen trest zákazu činnosti  spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Navíc byl u tohoto 38 letého řidiče pozitivní test na zjištění přítomnosti drog. Jeho jednání je nyní šetřeno hrádeckými policisty pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Zjištění ohledně pozitivního testu na drogy bude postoupeno dle věcné příslušnosti správnímu orgánu. Dalším "hříšníkem" byl 24 letý řidič, kterého hlídka  radnických policistů kontrolovala v obci Břasy 9. dubna 2012  po druhé hodině v noci za volantem vozu FORD. Pozitivní dechovou zkouškou, která byla u řidiče opakovaně provedena,  byly naměřeny hodnoty přesahující jedno promile alkoholu. Jednání řidiče je proto nyní předmětem šetření radnických policistů pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

nprap. Bc. Jana Tomková
10.4.2012

vytisknout  e-mailem