Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Kriminalistický ústav

Policie České republiky – Kriminalistický ústav

Veletrh vědy nabídne bohatý program

Kriminalistický ústav Policie ČR představí mobilní pracoviště terminální balistiky 

V moderních výstavních halách PVA EXPO Praha v Letňanech se ve dnech 6. až 8. června 2019 koná v pořadí již pátý ročník Veletrhu vědy. Akce prezentuje vědu ve všech jejích podobách a nabízí to nejzajímavější ze světa přírodních, technických, humanitních i společenských oborů. Pořadatelem je Akademie věd ČR.

Pro návštěvníky je letos připraveno více než 100 interaktivních expozic, přednášky, vědecká představení a panelové diskuse. Doprovodný program se v dopoledních hodinách tematicky zaměří zejména na studenty, v odpoledních časech pak na široké i odbornější publikum. Veškeré informace o akci a programu najdete na www.veletrhvedy.cz

Na Veletrhu vědy se každoročně prezentuje také Kriminalistický ústav. Letos návštěvníkům představí mobilní pracoviště terminální balistiky, které vzniklo v rámci bezpečnostního výzkumu Ministerstva vnitra ČR.

Mobilní experimentální pracoviště balistiky
balistikaJednou z oblastí forenzní balistiky je terminální balistika, která se zabývá interakcí střely a cíle. Kriminalistický ústav představí mobilní pracoviště terminální balistiky, které vzniklo v rámci bezpečnostního výzkumu Ministerstva vnitra ČR. Za pomoci speciální techniky mohou kriminalističtí balistici sledovat dopad a chování konkrétní střely na cíl, a získávat tak poznatky důležité k objasnění trestné činnosti páchané s použitím střelné zbraně. Návštěvníci si budou moci prohlédnout i některé poškozené zbraně, zdeformované střely a další zajímavé artefakty ze studijní sbírky pracoviště balistiky Kriminalistického ústavu.

Srdečně zveme!

kpt. Mgr. Petra Srnková
Kriminalistický ústav Praha
27. května 2019

vytisknout  e-mailem