Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Vedení policie hodnotilo uplynulý rok

KRAJ - V kraji evidujeme policie o více jak pět set trestných činů méně oproti roku 2016. Objasněnost překročila hranici padesáti procent. Nejvíce zatěžuje Liberecký kraj kriminalita majetková. 

Ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje plk. Mgr. Vladislav Husák spolu s náměstkem pro vnější službu, plk. Mgr. Pavlem Bartošem, prezentovali výsledky činnosti krajské policie za rok 2017.

"Vývoj kriminality jde pozitivním směrem, v roce 207 jsme zaznamenali  8 672 trestných činů, tedy o více jak pět set trestných činů méně, než tomu bylo v roce 2016. Jejich objasnění se blíží 54 procentům. Meziročně tak kriminalita klesla o bezmála 6 %. Nejvíce nás v kraji trápí majetková kriminalita, která tvoří téměř polovinu všech případů," sdělil krajský ředitel plukovník Husák. "Ale to se v podstatě týká celé republiky," doplnil krajský ředitel.

Následně také představil priority krajského ředitelství na rok 2018, mezi nimiž dominuje i stálá potřeba přijímání nových policistů. "V současné době chybí v našich řádách přes pět desítek policistů, přičemž nejvíce se nedostatek policistů projevuje na Českolipsku, kde již chybí přes dvě desítky policistů. Hovořím zejména o pořádkové službě, tedy uniformovaných policistech," doplnil ředitel Husák.

Náměstek ředitele pro vnější službu, plk. Mgr. Pavel Bartoš, vyhodnotil činnosti spadající do jeho gesce, tedy Integrované operační středisko, pořádkovou službu, dopravní a cizineckou problematiku. Policisté se podle něho podíleli na zajištění bezpečnosti u 449 akcí, které se v roce 2017 v kraji konaly. "Jednalo se jak o akce sportovní, jakými byla například riziková fotbalová utkání, play-off nejvyšší hokejové ligy, Rally Bohemia, apod. Z kulturních bych jmenoval alespoň některé z těch větších, a to Benátská 2017!, České Hrady, Mácháč 2017 nebo tradiční Svijanské slavnosti," přiblížil plukovník Bartoš. Současně zmínil jednu z priorit, která bude i v letošním roce aktuální. "Významně se i v tomto roce budeme věnovat problematice viditelnosti chodců. I přesto, že mají být označeni reflexním prvkem pouze ti, kteří se pohybují mimo obec, snažíme se o osvětu zviditelnění chodců i ve městech. Pořádáme a budeme pořádat spoustu akcí, které chceme zaměřit tímto směrem", dodal plukovník Bartoš.

Více informací naleznete v přiložené prezentaci.

9. února 2018
mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí
 

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem