Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Ve výtahu vytáhl na ženu nůž - aktualizace

Kriminalisté hledají muže, který ve výtahu ohrožoval poškozenou nožem a hrozil, že ji bodne. 

Kriminalisté třetího policejního obvodu pátrají po muži, který v pátek 12. října ve výtahu ve stanici metra Kobylisy ohrožoval poškozenou nožem a hrozil, že ji bodne. Celý incident začal tím, že poškozená doběhla výtah, u kterého se zavíraly dveře. Dveře znovu otevřela a do výtahu nastoupila. To se ale nelíbilo muži, který byl ve výtahu a začal jí nadávat, že ho tím zdržuje. K nadávání se přidala i další žena, která tam byla s ním. Celá situace vygradovala tím, že podezřelý vtáhl nůž z kapsy, začal jím před poškozenou šermovat a vyhrožoval, že ji bodne. Když výtah dojel do horní stanice, tak všichni vystoupili a odešli pryč.  

V souvislosti s tímto případem hledáme jak podezřelého muže, tak ženu, která tam byla s ním. Potřebovali bychom mluvit i se svědkyní, která s nimi jela ve výtahu a celý incident viděla. Jestliže někoho z těchto lidí poznáváte, kontaktujte linku 158.

Popis podezřelého: muž ve věku okolo 40 let, vysoký cca 175 cm, štíhlá svalnatá postava, opálená pleť, velmi krátce ostříhané vlasy a pěstěné krátké vousy tmavohnědé barvy. Mluvil česky bez přízvuku.

Případ je prověřovaný pro podezření ze spáchání trestného činu vydírání, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

por. Bc. Jan Daněk – 23. 10. 2018

Aktualizace: Policisté získali díky medializaci několik poznatků k totožnosti muže a podařilo se jim ho zadržet. Čtyřiatřicetiletý muž se k činu při výslechu přiznal a uvedl, že svého jednání lituje. Policisté s ním zahájili trestní stíhání pro trestný čin nebezpečné vyhrožování a případ skončil u soudu, kde byl muž odsouzen k osmnáctiměsíční podmínce.

por. Bc. Jan Daněk – 24. 5. 2019

vytisknout  e-mailem