Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Ve Vrběticích jsme zmenšili střežený perimetr

ZLÍNSKÝ KRAJ: Další vrácení pozemků plánujeme v polovině letošního roku. 

Začátkem ledna jsme zmenšili střežený prostor o téměř sto hektarů v jihozápadní části zasaženého území a umožnili tak majitelům pozemků jejich obhospodařování. Předpoklad dalšího vrácení pozemků vlastníkům, v jižní části zasaženého areálu, plánujeme v polovině roku 2018. Z důvodu uvolňování pozemků plánujeme přesun dočasné trhací jámy, kde probíhá likvidace munice, která není schopná převozu. 

V  letošním zimním období k úplnému přerušení činností složek integrovaného záchranného systému kvůli nepříznivým klimatickým podmínkám zatím nedošlo. Několikrát však musel přerušit velitel zásahu vzhledem k nepříznivému počasí, především k souvislé vrstvě sněhu, práce na ohledání druhého epicentra exploze skladu č. 12, které probíhá od července loňského roku. V době přerušení pyrotechnici připravují munici k plánovanému ničení, dále policisté společně s hasiči provádí v areálu další činnosti jako terénní úpravy a zpřístupnění lesní komunikace nezbytné pro přístup složek integrovaného záchranného systému do terénu v prostoru nad bývalý sklad č. 12. Náročná práce všech zúčastněných na ohledání místa činu mnohdy probíhá ve značně ztížených podmínkách, na komunikacích je velké množství bahna, přístup je komplikovaný a terén hodně podmáčený.    

Od 1. března předpokládáme nasazení čtyř armádních pyrotechniků a čtyř ženistů Armády České republiky, kteří budou provádět plošný pyrotechnický sběr ve vytipovaných zasažených lokalitách a budou se podílet na výstavbě nové trhací jámy.

Za příznivého počasí předpokládáme ukončení prací k 31. prosinci 2018, v případě, že nám počasí nebude přát, budou práce pokračovat i v první polovině roku 2019.

30. ledna 2018,  mjr. Mgr. Lenka Javorková

vytisknout  e-mailem