Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Ve větším rozsahu zkrátil daň

LIBEREC – Vyšetřovatel cizinci sdělil obvinění z přečinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Hrozí mu až tři léta vězení. 

Dne 6. března přejížděl státní hranici, vozem napěchovaným tabákem, 32letý cizinec. Bezmála 70 kilogramů, bez povinného označení určeného pro dovoz do České republiky, nacpal do osobního automobilu a s kontrabandem zamířil zpět do Čech. Narazil však na překážku v podobně Celní správy. Pracovníci Celní správy vozidlo v rámci běžného výkonu služby zastavili a provedli kontrolu osádky a nákladového prostoru. Během kontroly se na ně vyvalily čtyři pytle řezaného tabáku. 32letý řidič „pochopitelně“ neměl tušení o tom, že nesmí do České republiky takovéto množství tabáku dovézt, nevěděl ani o povinnosti označení tabáku na základě vyhlášky Ministerstva financí.

Pracovníci Celní správy si vyžádali odborné vyjádření, v jehož závěru byla uvedena také částka, o kterou by stát přišel na spotřební dani. Neodvedením povinné platby by byla způsobena škoda bezmála 155tisíc korun.

Po neodkladných úkonech pracovníci Celní správy předali věc libereckým kriminalistům. Ti 32letému cizinci sdělili obvinění pro přečin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby, za což mu v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

 

15. května 2019
por. Bc. Vojtěch Robovský
Oddělení tisku a prevence
Liberec

vytisknout  e-mailem