Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Ve Valašském Meziříčí zadrželi mladé lupiče

VSETÍNSKO: Hoši mají na svědomí dvě loupežná přepadení.  

Strážník valaškomeziříčské městské policie zadržel koncem minulého týdne tři mladíky, kteří přepadli ve Valašském Meziříčí pětatřicetiletého muže. Vyšetřování případu si převzali kriminalisté, kteří mladíkům prokázali další loupežné přepadení.  
 
Minulý čtvrtek kolem páté hodiny večer přepadli tři mladíci ve Valašském Meziříčí na ul. Vrbenská pětatřicetiletého muže. Mladíci požadovali po muži peníze, když jim však muž řekl, že má jenom drobné, jeden z hochů podrazil muži nohy, následkem čehož upadl na zem, kde ho mladíci bili a kopali a prohledávali mu kapsy. Nakonec mu nic neukradli. Chvíli po přepadení procházel místem v rámci obchůzkové činnosti strážník městské policie, který tři mladíky na místě zadržel. Na pomoc si pak přivolal kolegy z městské policie a rovněž hlídku státních policistů, která odvezla trojici hochů na policejní služebnu. Jeden z hochů je mladistvý, má 15 let, další dva jsou o rok mladší. Vyšetřování loupeže si převzali kriminalisté, kteří mladistvému a jednomu čtrnáctiletému chlapci prokázali další loupež. Ta se stala minulé úterý rovněž ve Valašském Meziříčí. Mladistvý hoch si společně s dalšími třemi nezletilými hochy, mezi nimiž byl i jeden čtrnáctiletý ze čtvrteční loupeže, vyhlédli na ul. Křižná dvaašedesátiletou ženu, kterou kolem sedmé hodiny večer okradli. Přiběhli k ní zezadu a ukradli jí kabelku, kterou držela v ruce. Žena se s lupiči o kabelku chvíli přetahovala, ovšem marně. Když lupiči z místa utíkali, začala přepadená volat o pomoc. Volání uslyšel náhodný svědek, který zavolal na linku 158. Neznámí pachatelé při útěku z místa kabelku odhodili, aniž by z ní cokoli ukradli.
 
Dobrá spolupráce státních policistů s městskými strážníky, kteří se po prvním loupežném přepadení společně zaměřili na pohyb osob odpovídajících popisu, přinesla ovoce. Strážníkovi městské policie se podařilo při obchůzkové činnosti přistihnout pachatele bezprostředně po spáchání trestného činu.   
 
Kriminalisté na vyšetřování případu nadále pokračují. V pátek obvinili mladistvého hocha z trestného činu loupeže, za který trestní zákon ukládá až desetiletý trest odnětí svobody, přičemž u mladistvých se zpravidla ukládá poloviční trestní sazba. Protiprávní jednání nezletilých hochů budou dále řešit pracovníci oddělení sociální a právní ochrany dítěte společně s probační a mediační službou.
 
 
 
12. ledna 2014, por. Mgr. Lenka Javorková

vytisknout  e-mailem