Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Ve splavu tonuli tři muži

Frýdlant nad Ostravicí - dva zemřeli a po třetím policisté pátrali 

V pátek 2. dubna 2021 krátce po půl páté odpoledne jsme přijali oznámení o tonutí tří osob ve splavu řeky Ostravice v katastru obce Frýdlant nad Ostravicí. K události vyjeli ihned všechny složky IZS. Po příjezdu na místo byla jedna osoba (21letý muž) vytažena svědky z vody a probíhala u ní resuscitace. Bohužel i přes poskytnutou pomoc na místě zemřela. K nalezení dalších dvou osob proběhla pátrací akce. Policisté ve spolupráci s hasiči a příslušníky armády pátrali po obou březích řeky a také ve vodě.  Druhého tonoucího se podařilo z řeky vytáhnout policistům kousek pod místem události. Ihned zahájili resuscitaci, následně byl muž (24 let) předán do péče zdravotníkům, ale při převozu do nemocnice došlo k jeho úmrtí.  Až do 22:00 hodin probíhala pátrací akce, které se zúčastnili také policejní potápěči a vrtulník s termovizí, třetí osobu (muže ve věku 21 let) se prozatím nepodařilo nalézt. 

Kriminalisté prověřují všechny okolnosti této tragické události, při které nejstarší z trojice mužů se měl jít do jezu koupat, přitom se začal topit. Pomoci mu chtěli dva mladší muži, kteří za ním do vody skončili.

Na místě události poskytovali pomoc svědkům a pozůstalým krizoví interventi. Příčinu úmrtí určí nařízené soudní pitvy.

Od dnešních ranních hodin policisté pátrali po pohřešovaném muži. Do pátrací akce byly nasazeny desítky policistů a policejní potápěči. PO dobu pátrací akce byl v řece snížen průtok, policisté procházeli oba břehy řeky a pátrání probíhalo také ve vodě, kde jsou policejní potápěči. V dopoledních hodinách nalezli potápěči v řece tělo třetího muže. 

                                                                                                                                                                  mjr. Bc. Pavla Jiroušková

                                                                                                                                                                    3. dubna 2021

vytisknout  e-mailem