Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Ve směru na Prahu se střetla tři vozidla

LIBEREC - Provoz na silnici I/35 ve směru z Liberce na Prahu zkomplikovala nehoda tří osobních vozidel. Nehoda se obešla bez zranění. 

S jistým zpožděním museli počítat řidiči, kteří jeli v ranních hodinách po silnici I. třídy č. 35 ve směru z Liberce na Prahu. Na 26 km, v místech, kde končí rozšíření tří pruhů vozovky, na úrovni obce Dlouhý Most, se střetla tři osobní vozidla.

Nehoda se stala kolem čtvrt na osm ráno. Řidič osobního vozidla Škoda Fabia jel v pravém jízdním pruhu a ve chvíli, kdy se rozhodl předjíždět vozidlo jedoucí před ním, pravděpodobně přehlédl a nedal přednost vozidlu Škoda Octavia, které jelo v tu dobu v pravém jízdním pruhu. Došlo tak ke střetu, v důsledku něhož vozidlo Škoda Octavia najelo dále na středová betonová svodidla. Následně zůstalo stát z důvodu nepojízdnosti v levém jízdním pruhu. Řidič řádně místo nehody označil výstražným trojúhelníkem. Trojúhelník však záhy srazilo jiné projíždějící vozidlo a další osobní vozidlo Peugeot Parter již nestačilo na odstavené havarované vozidlo Škoda Octavia včas zareagovat a došlo tak k dalšímu střetu. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn. Policisté podrobili všechny zúčastněné řidiče orientačním dechovým zkouškám na alkohol, které byly ve všech případech negativní. 

Policisté od ranních hodin na místě řídí dopravu. Komunikace je průjezdná pouze pravým jízdním pruhem a na místě se tak tvoří kolony. Řidiči, kteří tímto směrem jedou, by měli dbát zvýšené opatrnosti. V tuto chvíli ještě stále probíhá na místě šetření dopravní nehody. Na poškozených vozidlech byla vyčíslena předběžná škoda 1, 2 milionu korun. 


7. 8. 2018
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem