Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Včerejší počasí potrápilo mnohé řidiče

KROMĚŘÍŽSKO: Včera řešili dopravní policisté na Kroměřížsku hned sedm nehod. 

Podzimní počasí s sebou přináší různé nástrahy pro účastníky silničního provozu. Tma, ranní mlhy, déšť střídající se s námrazami i tlející spadané listí mohou řidičům a nejen jim pořádně zkomplikovat cestování. Lidé za volantem by proto právě v tomto období měli být při jízdě velmi obezřetní a přizpůsobit rozmarům počasí také způsob a rychlost jízdy.

 

Včerejší ranní mlhavé počasí zřejmě mnohé řidiče překvapilo. Během ranních hodin se totiž na okrese Kroměříž udála nejméně desítka nehod. Dopravní policisté jich šetřili hned sedm, další drobné nehody si vyřešili řidiči sami mezi sebou bez asistence policie.

Nejvíce střetů se událo na silnici mezi Břestem a Přerovem. Zhruba na půl kilometrovém úseku tady dopravní policisté vyšetřovali pět nehod. Lehce se při nich zranili čtyři lidé. U jedné z nich shořel osobní automobil. Jeho řidič stačil vozidlo opustit ještě před tím, než ho pohltily plameny. Právě on byl jedním se se čtyř zraněných. Další nehoda se udála mezi Kvasicemi a Novou Dědinou. Pětatřicetiletá řidička osobního automobilu Škoda Felicia tam v husté mlze dostala smyk, přejela do protisměru a čelně se střetla s nákladní soupravou. Utrpěla při tom těžké zranění. Lehce zraněny byly také dvě děti ve věku osm a šest let, které seděly v autosedačkách v zadní části škodovky. Obdobný scénář měla i nehoda mezi Kroměříží a obcí Rataje. Řízení tam nezvládl sedmdesátiletý řidič vozidla značky Fiat Punto. Dostal smyk, přejel do protisměru a poté vyjel mimo cestu, kde narazil do stromu. Utrpěl lehké zranění.

 

Apelujeme na řidiče, aby za nepříznivého počasí byli v silničním provozu mnohem ostražitější, ale i ohleduplnější vůči druhým.

 

6. listopadu 2015, por. Mgr. Simona Kyšnerová

Odkazy do noveho okna

nehoda u Břestu

nehoda u Břestu 

Detailní náhled

nehoda u Břestu

nehoda u Břestu 

Detailní náhled

nehoda u Břestu

nehoda u Břestu 

Detailní náhled

nehoda u Kvasic

nehoda u Kvasic 

Detailní náhled

nehoda u obce Rataje

nehoda u obce Rataje 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem