Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Včerejší kolize na namrzlých cestách

VSETÍNSKO: Tři nehody ve Vsetíně uzevřely na tři a půl hodiny nadjezd.  

Tři dopravní nehody s účastí sedmi vozidel zastavily včera odpoledne na tři a půl hodiny provoz na silnici I/57 na nadjezdu v katastru Vsetína ve směru na Horní Lideč. Kolize si vyžádaly dvě lehká zranění, nikdo z účastníků nebyl pod vlivem alkoholu, jeden řidič měl na vozidle letní pneumatiky.
 
První nehoda se stala ve čtvrt na dvě odpoledne. Cizinec (44 let) za volantem Škody Fabie přijíždějící ve směru od Ústí dojel pomaleji jedoucí vozidla, a jelikož byla vozovka namrzlá, a nedokázal by za vozidly zabrzdit, proto přejel vlevo do protisměru, kde vjel do jízdní dráhy protijedoucí Škody Octavie (řidič 40 let ze Vsetína). Řidič oktávky chtěl zabránit čelnímu střetu, a proto strhl řízení vlevo a narazil do radlice protijedoucího traktoru (řidič 36 let ze Vsetína). Řidič Škody Fabie dostal od dopravních policistů za zavinění dopravní nehody na místě blokovou pokutu.
 
Z obou směrů byli řidiči nuceni v důsledku vzniklé dopravní nehody na namrzlé cestě zastavit, což přineslo další dvě dopravní nehody. Ze zavinění první je podezřelá řidička (58 let z Jablůnky) ve Fiatu Punto jedoucí ve směru od Ústí, která nepřizpůsobila rychlost stavu vozovky, která byla namrzlá a zezadu narazila do již stojícího vozidla Opel Vectra (řidič 28 let z Huslenek). Řidiče i řidičku odvezla z místa nehody s lehkým zraněním do nemocnice rychlá záchranná služba. Řidič opelu porušil zákon, jelikož neměl na svém vozidle zimní pneumatiky. Ve správním řízení mu hrozí pokuta až 2 500 korun.
 
O pár minut později se v koloně z opačného směru jízdy stala obdobná nehoda. Řidič (77 let ze Vsetína) za volantem VW Caddy jedoucí od Jablůnky, nedokázal na silně namrzlé vozovce zabrzdit za zastavujícím automobilem Škoda Felicia (řidič 19974 z Nového Hrozenkova). Po nárazu byl VW odhozen na svodidla. Za zavinění dopravní nehody dostal řidič VW blokovou pokutu.
 
Škoda na vozidlech byla předběžně vyčíslena na 200 000 korun. Policisté nadjezd v době vyšetřování dopravních nehod uzavřeli. Provoz byl obnoven až o půl šesté večer.
 
Během včerejšího dne se v našem okrese stalo v důsledku namrzlých vozovek několik dalších drobných kolizí, které se ovšem obešly bez zranění. Vyzýváme řidiče, aby byli na cestách maximálně opatrní.
 
 
2. prosince 2014, por. Mgr. Lenka Javorková
 
Odkazy do noveho okna

Dn nadjezd Vsetín

Dn nadjezd Vsetín 

Detailní náhled

Dn nadjezd Vsetín

Dn nadjezd Vsetín 

Detailní náhled

Dn nadjezd Vsetín

Dn nadjezd Vsetín 

Detailní náhled

DN nadjezd Vsetín

DN nadjezd Vsetín 

Detailní náhled

Nadjezd Vsetín

Nadjezd Vsetín 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem