Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Včasné oznámení je nutné

BRNO: Kriminalisté prověřují informace množící se na sociálních sítích. 

Aktualizace 6.8.: Brněnští policisté i nadále věnují zvýšenou pozornost situacím na sídlištích. V této souvislosti jsme v rámci dohledu nad veřejným pořádkem ztotožnili i několik osob. Souběžně sledujeme i komunikace na sociálních sítích a v případě potřeby ustanovíme jednotlivé osoby a předvoláme je k podání vysvětlení.

Platí, že vyjma čtvrtečního incidentu mezi skupinou mladých lidí a kolemjdoucím mužem (souvislost s některými médii zmiňovaným gangem byla vyvrácena) jsme poslední dobou nezaznamenali žádný náznak problému. Dnes jsme dostali hlášení o údajném incidentu, který měl probíhat na hřišti v Moldavské ulici. Nejenže byl v místě klid, svědci navíc potvrdili, že tomu tak bylo i v poslední půl hodině, nikdo se tam nenacházel a avizovaná rvačka neproběhla.

V případu napadeného chlapce v Bohunicích už máme ustanovenu konkrétní podezřelou osobu. Vzhledem k věku obou aktérů incidentu a stádiu vyšetřování, nemůžeme sdělovat další podrobnosti.

----------

Brněnští kriminalisté intenzivně prověřují informace, které se množí na sociálních sítích, že by v Brně mělo dojít ke konfliktům mladistvých osob. V tuto chvíli jsme vyslechli osoby, které figurují v komunikaci na sociální síti. Žádné konkrétnější oznámení o konfliktu dosud neevidujeme, a to ani ze strany poškozených. Případ níže podle dosavadních informací s celou záležitostí nesouvisí. Přesto jsme v lokalitě zvýšili dohled, spolupracujeme s městskou policií i samosprávou. Platí, že pokud k nějakému problému dojde, je třeba ho co nejdříve oznámit policistům  prostřednictvím tísňové linky (viz níže)

Na linku 158 včera volalo několik oznamovatelů, že došlo ke konfliktu mezi mužem a mladíky na dětském hřišti v Oblé ulici. Na místo okamžitě vyrazily nejbližší hlídky. Policisté z oddělení hlídkové služby se tam zkontaktovali s poškozeným, který měl řeznou ránu v obličeji. Podle popisu pak policisté v okolních ulicích dohledali celou partu agresorů a předali případ kriminalistům. Podle předběžných zjištění muž napomenul omladinu za nevhodné chování na hřišti. Ta si to nenechala líbit a došlo k verbálnímu a drobnému fyzickému konfliktu. Ten později ještě vygradoval na ulici a skončil pořezáním rozbitou lahví. Podezřelý mladistvý skončil v cele, případ je nadále v šetření.  Kriminalisté nyní mimo jiné prověří možnou spojitost s údajnými napadeními obdobného charakteru.  

mjr. Pavel Šváb, 3.8.2018

vytisknout  e-mailem