Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Vážně zraněná 90letá stařenka

KRÁLOVÉHRADECKO - Policisté žádají o pomoc veřejnost 

Královéhradečtí policisté vyšetřují od včerejšího dne závážnou událost, která se stala okolo poledne (hlášeno ve 12:07) v Hradci Králové na ulici Střelecká v blízkosti autobusové zastávky MHD „Obří akvárium. Náhodná svědkyně (nar. 1982) zde nalezla vážně zraněnou 90letou paní. Stařenka seděla na chodníku a sbírala své věci. Mladé ženě uvedla, že byla asi sražena jízdním kolem. Vzhledem k jejímu stavu (krvácející poranění a pohmožděniny) přivolala na místo rychlou záchrannou službu, která zraněnou ženu převezla do nemocnice. Zde musela být hospitalizovaná. Svědkyně nikoho jiného na  místě neviděla ani si nevšimla v okolí ničeho podezřelého. Z dosud zjištěných informací není tedy zcela zřejmé, jak ke zranění poškozené došlo a co celé události předcházelo. Ženě byla pravděpodobně také odcizena dámská kabelka hnědé barvy, kterou nesla na předloktí levé ruky s mobilním telefonem, osobními doklady a dámskou peněženkou s finanční hotovostí 800 korun a klíči.

Policisté z Obvodního oddělení policie I proto zahájili úkony trestního řízení pro podezření z ublížení na zdraví a krádeže.
 
V této souvislosti se obracíme na širokou veřejnost (chodce, cyklisty, projíždějící řidiče) o pomoc při zdokumentování výše uvedené události. Jakékoliv informace ze dne 16. května 2013 okolo poledne, zejména pak k pohybu chodců a cyklistů, volejte na bezplatnou telefonní linku 158.

por. Mgr. Lenka Burýšková
tisková mluvčí
Zveřejněno: 17. května 2013 v 9:55

vytisknout  e-mailem