Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Vážná nehoda z nedělního rána

Český Krumlov - Mladík vezl svého vrstevníka na přední kapotě osobního vozidla. 

Vážnou dopravní nehodu z nedělního rána vyšetřují českokrumlovští kriminalisté z oddělení obecné kriminality, ve spolupráci se svými kolegy z dopravního inspektorátu.

Ráno kolem půl čtvrté řídil 19 letý mladík osobní vozidlo tovární značky Peugeot 207, po místní komunikaci, podél železniční trati mezi obcemi Plešovice a Třísov, kdy uvnitř vozidla sedělo více osob, než je počet sedadel. Aby toho nebylo málo, tak se na přední kapotě, nějakým způsobem držel 21 letý vrstevník. Celkem tedy vozidlo přepravovalo 11 cestujících!!!

Při jízdě, po uvedené trase, řidič prudce přibrzdil, kdy mladík z přední kapoty spadl před vozidlo a následně byl přejet. Při této nehodě došlo k těžkému zranění mladíka, který byl následně transportován do nemocnice.

Dopravní policisté při vyšetřování uvedené nehody vyzvali řidiče, aby se podrobil testu na zjištění alkoholu v dechu přístrojem Dräger, kdy výsledek prvního měření vykázal více na 0,9 promile. Vzhledem k delší prodlevě od doby nehody a měření alkoholu, byl řidič vyzván, aby se podrobil odběru biologického materiálu k přesnému určení množství návykové látky, tomu zcela vyhověl.

Po zpracování prvotních a neodkladných a neopakovatelných úkonů byl případ předán do vyšetřování kriminalistů, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu Ublížení na zdraví z nedbalosti.

Všem řidičům připomínáme, že počet sedadel ve vozidle je vždy pevně daný a nikdy nevozte více osob.

por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz

11. září 2019

Odkazy do noveho okna

DN u Třísova 1.

DN u Třísova 1. 

Detailní náhled

DN u Třísova 2.

DN u Třísova 2. 

Detailní náhled

DN u Třísova 3.

DN u Třísova 3. 

Detailní náhled

DN u Třísova 4.

DN u Třísova 4. 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem