Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Vážná nehoda u Protivína

Písek - Na silnici I/20 se po střetu dvou osobních vozidel těžce zranilo pět osob. 

Dnes odpoledne, necelých deset minut před 17:00 hod., přijal operační důstojník Integrovaného operačního střediska jihočeské policie oznámení o vážné dopravní nehodě na silnici I/20 u Protivína. Na místo okamžitě vyslal dopravní policisty z Územního odboru Písek a jejich kolegy z Obvodního oddělení Protivín.

Strážci zákona provedeným šetřením zjistili, že v uvedený čas jela po silnici I/20, ve směru Vodňany – Protivín řidička (ročník 1981) osobního vozidla tovární značky Škoda Octavia, kdy na křižovatce s ulicí Zámecká si najela do levého odbočovacího pruhu a chtěla objet dvě stojící osobní vozidla na ulici Zámecká. Poté, ze zatím nezjištěných důvodů, nedala přednost v jízdě protijedoucímu řidiči osobního vozidla Škoda Rapid, jedoucího od Písku a vjela mu do jízdní dráhy. Následoval střet, kdy obě havarovaná vozidla zablokovala silnici I/20.

Na místě nehody zasahovaly další jednotky Integrovaného záchranného systému, kdy osádky Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje transportovaly do zdravotnického zařízení pět osob s těžkým zraněním. Na místě ošetřily jednu osobu s lehkým zraněním. 

Velmi frekventovaná komunikace byla na více jak jednu hodinu obousměrně uzavřena, odklon dopravy byl veden přes okolní obce, po 18:30 hod. se podařilo silnici zcela zprůjezdnit.

Písečtí dopravní policisté uvedenou nehodu vyšetřují jako dopravní nehodu se zraněním, kdy po obdržení lékařských zpráv lze předpokládat, že bude spisový materiál předán dle věcné příslušnosti Službě kriminální policie a vyšetřování k zahájení úkonů trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví.

Řidiči, dbejte zvýšené opatrnosti při odbočování a pozor na přednost v jízdě!

por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz

7. dubna 2018

Odkazy do noveho okna

DN Protivín 7.4.2018 I.

DN Protivín 7.4.2018 I. 

Detailní náhled

DN Protivín 7.4.2018 II.

DN Protivín 7.4.2018 II. 

Detailní náhled

DN Protivín 7.4.2018 III.

DN Protivín 7.4.2018 III. 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem