Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Vážná dopravní nehoda u obce Záryby

Dva těžce a jeden středně těžce - taková je bilance DN 

      Dne 21. dubna 2010, kolem půl jedné odpoledne, došlo na silnici II/101 v katastru obce Záryby k dopravní nehodě mezi osobním automobilem Renault Clio, které řídil dvaačtyřicetiletý muž z Mělnicka a dále osobním motorovým vozidlem Ford Fiesta, které řídil jednapadesátiletý muž, společně s ním seděla ve voze i čtyřiapadesátiletá žena.
     K nehodě došlo tak, že řidič jedoucí vozidlem Renault Clio jel po silnici II/101 ze směru od obce Kostelec nad Labem směrem na Brandýs nad Labem. V okamžiku, kdy se blížil ke křižovatce s odbočkou na obec Záryby, včas nezaznamenal, že před touto křižovatkou stojí již osobní motorové vozidlo Škoda Octavia, které odbočuje na obec Záryby. Aby dvaačtyřicetiletý řidič předešel nárazu do zadní části Š Octavie, začal prudce brzdit, strhl vozidlo do leva do protisměru, kde v uvedenou chvíli jelo vozidlo Ford Fiesta, ve směru od obce Brandýs nad Labem k obci Kostelec nad Labem. Řidič Ford Fiesty se snažil střetu vyhnout tak, že uhýbal s vozidlem k pravé krajnici vozovky. Srážce se však již nepodařilo zabránit a došlo k čelnímu nárazu obou vozidel, která byla po střetu odhozena do travnatého příkopu mimo komunikaci. Při tomto byla poškozena dopravní značka.
      Při nehodě došlo k středně těžkému zranění řidiče vozidla Renault Clio a k dvěma těžkým zraněním osádky vozidla Ford Fiesta. Všichni zranění byli převezeni k dalším ošetřením do nemocnice na Mělníku. Alkohol byl u řidičů na místě dechovou zkouškou vyloučen. Škoda na vozidlech byla odhadnuta na cca 250 000,-Kč, škoda na poškození značky ve výši cca 5.000,- Kč.   
      Přesná příčina, míra zavinění a výše škody jsou nadále předmětem šetření mělnických dopravních policistů.

vytisknout  e-mailem