Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Vážná dopravní nehoda a agresivní řidič

Písek – Řidič nezvládl řízení, najel do svodidel a skončil až uprostřed kruhového objezdu. 

Složky integrovaného záchranného systému vyjížděly včera po sedmnácté hodině k vážné dopravní nehodě do katastru obce Podolí II. Řidič osobního automobilu značky Škoda Fabia při sjíždění z dálnice D4 ve směru na Předotice zřejmě nepřizpůsobil rychlost pravotočivé zatáčce, najel do svodidel, které poškodil v celé délce, a skončil s vozem až ve středu nedalekého kruhového objezdu.

Ve vozidle byli kromě řidiče další tři spolujezdci. Všichni se při dopravní nehodě zranili, jedna z žen bohužel utrpěla vážná zranění a z místa byla transportována vrtulníkem do českobudějovické nemocnice. Ostatní zraněné převezli zdravotníci do písecké nemocnice.

Náročnou práci na místě dopravní nehody všem zasahujícím komplikoval řidič, který se odmítl podrobit dechové zkoušce, zasahujícím vulgárně nadával a byl agresivní. Problémy s pacienty pokračovaly dokonce i v nemocnici, po ošetření a propuštění se měli pokoušet dostat do budovy Zdravotnické záchranné služby, zdravotníci se museli uzavřít v budově a případ oznámili na linku 158. Dokonce měli drze obcházet zaparkované vozy a zkoušet se do nich dostat. Policisté problémy s účastníky dopravní nehody na místě vyřešili a kontrolovali jejich chování a pohyb až do odjezdu vozidlem taxi.

Obzvlášť v této době, kdy je služba složek IZS náročnější než kdy jindy, je chování osob, kterým zasahující přijeli na pomoc, opravdu nepochopitelná.

Policisté okolnosti případu dále prošetřují.

 

por. Mgr. Kamila Čuřínová Ingrišová, pi.pis@pcr.cz

21. dubna 2020

 

Odkazy do noveho okna

DN 20.4.2020

DN 20.4.2020 

Detailní náhled

DN 20.4.2020

DN 20.4.2020 

Detailní náhled

DN 20.4.2020

DN 20.4.2020 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem