Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Varování uživatelům internetového bankovnictví

ZLÍNSKO: Neotevírejte podvodné e-maily!  

Na zlínské policisty se obrátila šestatřicetiletá žena ze Zlína, která přišla o sto čtyřicet tisíc korun ze svého bankovního účtu, aniž by tyto peníze sama vybrala. Ve dvou částkách ve výši osmdesát a šedesát tisíc korun ji o peníze připravil neznámý člověk.

Celý případ začal přijetím podvodného e-mailu, který se jevil jako odeslaný z jedné bankovní instituce. Jeho obsahem bylo oznámení o důležité zprávě, pro jejíž přečtení bylo nutné kliknout na ikonu „přihlásit“. Když se žena následující den chtěla přihlásit do svého internetového bankovnictví, už se jí to nepodařilo, přihlašovací údaje byly neplatné. Po několika návštěvách banky a změně údajů zjistila, že přišla o peníze.

Zlínští policisté případ šetří jako trestné činy krádež, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací. V případě odsouzení hrozí pachateli díky výši způsobené škody trest odnětí svobody až na pět let.

Upozorňujeme všechny uživatele internetového bankovnictví, aby neotevírali podezřelé zprávy z bankovních institucí, zejména jejich přílohy či výzvy k přihlášení.

 

 

9. února 2017, nprap. Monika Kozumplíková

Odkazy do noveho okna

priklad-podvodneho-emailu

priklad-podvodneho-emailu 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem