Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Vánoční trhy v Olomouci

OLOMOUC - Policisté budou dohlížet na veřejný pořádek, BESIP a zaměří se také na předcházení majetkové trestné činnosti 

V souvislosti s konáním vánočních trhů v Olomouci, které budou zahájeny 23. listopadu 2018 a budou probíhat až do 24. prosince 2018 a které, tak jako každoročně, přilákají do krajského města tisíce lidí, připravují policisté územního odboru Olomouc bezpečnostní opatření. Pozornost zaměříme do míst s větší koncentrací osob, jako jsou náměstí, obchodní domy, nádraží, parkoviště ale i další místa, kde se budou konat různé kulturní, společenské a sportovní akce. V rámci opatření budeme velmi úzce spolupracovat s Městskou policií Olomouc.

Policisté budou na tato místa dohlížet v rámci běžného výkonu služby v častějších intervalech. Zaměřovat se budou jak na dohled nad veřejným pořádkem a bezpečností a plynulostí silničního provozu, tak i na předcházení a potírání drobné majetkové kriminality. 

Vzhledem k tomu, že místa s větší koncentrací lidí vždy přitahovala a přitahují, bohužel, také kapesní zloděje, apelujeme na návštěvníky různých předvánočních akcí, aby byli ostražití, hlídali si své věci, především příruční tašky, peněženky a mobilní telefony.

Také apelujeme na všechny účastníky silničního provozu, kteří navštíví vánoční trhy, aby byli rovněž ostražití, dodržovali pravidla bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, respektovali dopravní značení, chovali se k sobě ohleduplně a neusedali za volant pod vlivem alkoholických nápojů nebo jiných návykových látek. 

Rovněž připomínáme řidičům, aby po zaparkování nenechávali uvnitř vozidla na viditelných místech žádné věci. I zdánlivě bezcenná věc může pachatele nalákat. V řadě případů může být způsobená škoda poškozením vyšší než škoda odcizením.

por. Mgr. Irena Urbánková

23. listopadu 2018

vytisknout  e-mailem