Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Vánoce stráví ve vazbě

TEPLICKO - Recidivista opakovaně kradl, skončil za mřížemi; Okradl matku i přítelkyni a další zprávy. 

Vánoce stráví ve vazbě

     Ve vazební věznici skončil 45letý recidivista, který na Teplicku opakovaně páchal majetkovou trestnou činnost. Je podezřelý, že koncem srpna vnikl oknem do kanceláře v přízemí domu, kde ze zásuvky odcizil finanční hotovost šest tisíc korun.

     Začátkem října odcizil v teplické prodejně drogerie parfém v hodnotě tisíc korun, za který nezaplatil, což dokazují záznamy bezpečnostních kamer. Kamery ho usvědčily i z další krádeže kosmetiky, které se dopustil o několik dnů později v jiné drogerii.

     Koncem října si vzal na pomoc svého 24letého syna, který už má s drobnými krádežemi také jisté zkušenosti. Společně naplnili nákupní košík drogistickým zbožím v hodnotě přes čtyři tisíce korun a lapkův potomek pak s nákupem prošel pokladní zónou, aniž by za zboží zaplatil. O pár dnů později vyrazil krást už zase sám, v prodejně oblečení v obchodním centru si dal do igelitky dívčí vestu a bez zaplacení obchod opustil.

     Začátkem listopadu požádal v Teplicích kolemjdoucího o drobné, a když muž vytáhl peněženku, vytrhl mu ji z ruky a dal se na útěk. Poslední zatím prokázané krádeže se dopustil na benzínové čerpací stanici, kde odcizil bonboniéru za tři stovky.

     V minulosti dvacetkrát odsouzený muž, který byl letos v dubnu propuštěn z výkonu tříletého trestu odnětí svobody, tak bude letošní Vánoce trávit opět za mřížemi.

Okradl matku i přítelkyni

     Z přečinu krádeže byl obviněn 18letý mladík, který neváhal okrást v vlastní rodinu. Koncem září využil toho, že měl klíče od bytu své matky, která byla právě pryč, a z dětského pokoje svého bratra ukradl notebook v hodnotě přes pět tisíc korun.

     O dva týdny později okradl svou přítelkyni, která odjela do práce. Využil její nepřítomnosti a z bytu jí odcizil tablet. U výslechu se k oběma krádežím přiznal a uvedl, že věci prodal na ulici náhodným zájemcům. Pokud případ skončí u soudu, mohl by jít lapka až na dva roky za mříže.

Povedený brigádník

     Z přečinu krádeže se bude zodpovídat 22letý muž, který byl na brigádě v přepravní společnosti. Začátkem prosince během vykládání zásilek otevřel balík, ze kterého odcizil mobilní telefon v hodnotě téměř 19 tisíc korun. Ve firmě ale na krádež ještě týmž den přišli a vše oznámili policistům, kteří muži v uplynulých dnech sdělili podezření z přečinu, za který by mohl jít až na dva roky do vězení.

Vloupání do zastavárny

     Policisté pátrají po neznámém pachateli, který se v Trnovanech vloupal do zastavárny. Z vitríny uvnitř provozovny odcizil zatím nezjištěné množství mobilních telefonů, předběžná výše škody byla oznamovatelem vyčíslena na přibližně padesát tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádeže.

12. 12. 2017, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence Teplice

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pis.tp@pcr.cz

vytisknout  e-mailem