Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vánoce stráví v rakouském vězení

Počátkem tohoto týdne zadrželi detektivové cíleného pátrání Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezídia ČR třiatřicetiletého muže. 

Slovák se na území České republiky skrýval před rakouskou spravedlností. Hledaný muž byl totiž v Rakousku odsouzen k tříletému nepodmíněnému trestu odnětí svobody pro závažnou majetkovou trestnou činnost. Ta spočívala v zatajování dokumentů a v ukrývání věcí pocházejících z trestné činnosti. Vzhledem k tomu, že odsouzený nenastoupil zmiňovaný výkon trestu, vydaly na něj rakouské soudy mezinárodní zatýkací rozkaz a kontaktovaly slovenské policisty. Ti prošetřováním zjistili, že se třiatřicetiletý Slovák s největší pravděpodobností zdržuje na území České republiky. Proto požádali o spolupráci kriminalisty cíleného pátrání, takzvané lovce lebek. Těm stačily pouhé tři dny ke zjištění pobytu hledaného, kterého počátkem tohoto týdne zadrželi v pronajatém bytě v Českém Krumlově. Zadržený následně skončil v policejní cele, kde čeká na rozhodnutí o vydání do Rakouska.
To však není jediný úspěch detektivů cíleného pátrání. „Lovci lebek“ totiž během letošního roku vypátrali a zadrželi celkem 63 osob hledaných českou justicí, nebo policií či soudy jiných států. Některé hledané kriminalisté vypátrali na území České republiky, pro jiné si museli dojet například do Dominikánské republiky. Pro zahraniční úřady detektivové vypátrali, na základě mezinárodních zatykačů celkem 15 osob. Jednalo se o občany Velké Británie, Slovenska, Rumunska, Ruska Chorvatska, Polska a Švédska.
Nutno zmínit, že nejen na základě těchto velice pozitivních výsledků jsou detektivové, cíleného pátrání Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezídia ČR vnímáni policejními sbory jiných států velice pozitivně, kdy především u mezinárodních složek, jako je například Interpol mají značně vysoký kredit.
 
kpt. Mgr. Tomáš Hulan 21. 12. 2012

vytisknout  e-mailem