Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Vandal posprejoval skály

DĚČÍNSKO - Škoda jde do tisíců; Na pumpě ukradl cigarety; Ze suterénu zmizelo nářadí. 

Vandal posprejoval skály

     Děčínští policisté pátrají po neznámém pachateli, který v době od 18:15 hodin dne 18. září do 8:00 hodin dne 19. září 2021 v lokalitě Edmundovy soutěsky v katastru obce Hřensko poblíž turistického přístřešku popsal skalní masiv. Podobný nápis policisté zadokumentovali také na pískovcovém kameni přímo v Hřensku. Škoda související s náklady na odstranění byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun, případ prověřujeme jako přečin poškození cizí věci, za který hrozí pachateli v případě dopadení až roční vězení.

     Žádáme případné svědky, kteří by mohli poskytnout jakékoliv poznatky k pachateli tohoto vandalského činu, aby informace poskytli děčínským policistům osobně na adrese Děčín, Kaštanová 301/2, nebo na telefon 974 441 200.

Na pumpě ukradl cigarety

     Policisté dopadli muže podezřelého z krádeže cigaret. V minulosti osmkrát odsouzený recidivista je podezřelý, že koncem června odcizil z regálu na benzínové čerpací stanici karton cigaret. I když způsobil škodu jen necelých tisíc korun, s ohledem na jeho pestrou trestní minulost byl případ kvalifikován jako přečin krádeže, za který by mohl jít až na tři roky za mříže.

Ze suterénu zmizelo nářadí

     Z přečinu krádeže je podezřelý neznámý pachatel, který se v Rumburku vloupal do suterénu domu. Odnesl si různé pracovní nářadí, celková škoda byla vyčíslena na více jak třináct tisíc korun. Pokud se podaří zloděje vypátrat, hrozí mu v krajním případě až dvouleté vězení.

22. září 2021, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pio@pcr.cz

vytisknout  e-mailem