Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Vandal poškodil u hřbitova kříž

KOLÍNSKO – Nevšimli jste si někoho? 

Policisté z obvodního oddělení Pečky se zabývají případem poškození křížku u hřbitova v obci Chotutice, který byl povalen na zem. Po pachateli pátráme a žádáme případné svědky o pomoc s jeho vypátráním a ztotožněním.

Podle dosavadního šetření dosud nezjištěný pachatel pravděpodobně ve večerních či nočních hodinách, přesněji v době od 19 hodin 28. srpna do ranní sedmé hodiny následujícího dne, přistoupil k volně přístupnému pomníku s křížkem stojícího na křižovatce u hřbitova v Chotuticích, kde povalil na zem vrchní část podstavce s litinovým křížem se soškou. Ten se při pádu na zem rozlomil a tím byla způsobena škoda ve výši 60 tisíc korun.

Aby se podařilo vandala vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí výše zmiňovaného pomníku v inkriminovanou dobu podezřelou osobu. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na obvodní oddělení policie Pečky, nebo je mohou kontaktovat na telefonním čísle 974 874 740 nebo 602 263 127. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.


por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Kolín
3. září 2021

Odkazy do noveho okna

Poškozený pomník s křížem

Poškozený pomník s křížem 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem