Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Vandal jde po značkách

VSETÍNSKO: Karolinští policisté pátrají po ničiteli dopravních značek. 

V katastru Nového Hrozenkova kousek od sebe pravděpodobně o víkendu poničil někdo celkem tři značky. Jednu u železničního přejezdu a dvě u silnice. Policisté v daném skutku spatřují spáchání trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení.

V neděli ráno pracovníci železnice oznámili na policii poškození dopravní značky u železničního přejezdu v Novém Hrozenkově místní části Lušová. Neznámý pachatel vytáhl trubku s dopravní značkou výstražný kříž pro železniční přejezd jednokolejný doplněný značkou stůj, dej přednost v jízdě v noci ze soboty na neděli a pohodil ji do kolejiště. Ráno si toho všiml strojvůdce projíždějícího vlaku, značku uklidil a věc oznámil. K ohrožení železničního provozu nedošlo. Policisté prohledali okolí, ale nikoho nenašli. Zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení. Značka hned putovala na své místo.

Obdobné oznámení policisté v Karolince přijali i v pondělí. To jim sedmapadesátiletý muž oznámil, že u silnice mezi Novým Hrozenkovem a Halenkovem jsou vyvrácené dvě dopravní značky. Policisté zjistili, že se jedná o dopravní značku křižovatka s vedlejší pozemní komunikací a dopravní značku zákaz předjíždění. K poškození došlo od soboty. V těchto případech nebyla značka vytažená, ale pachatel rozlomil ukotvující hliníkovou patku a nechal značky na zemi.

Dosud nevyčíslená škoda vznikla provozovatelům těchto dopravních značení. Policisté nadále pátrají po pachateli tohoto trestného činu. V případě dopadení a usvědčení hrozí vandalovi až šestileté vězení.

 

6. dubna 2016, por. Bc. Vladislav Malcharczik

vytisknout  e-mailem