Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Vagony nejsou místem pro „umění“

RAKOVNICKO – Sprejerství je trestný čin! 

Rakovničtí policisté v jeden den, tj. 29. prosince, zaevidovali oznámení o dvou poškozených vagonech, které byly poškozený spreji. K oběma případům došlo pravděpodobně v nočních hodinách, v době od 28. do 29. prosince.

Na první vagon, který byl odstavený v depu v ulici Nádraží Výtopny v Rakovníku, neznámý pachatel vytvořil sprejem nečitelný nápis o velikosti téměř 5,5 x 1 metrů. Na druhém vagonu, přímo na rakovnickém nádraží, byl nastříkán černým sprejem nápis NYR velký 2 x 1 metr.

Tímto jednáním neznámého vandala byla vyčíslena škoda ve výši necelých 6 tisíc korun.

Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až jeden rok za mřížemi.

Aby se podařilo pachatele vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí výše uvedeného místa v inkriminovanou dobu podezřelou osobu. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na obvodní oddělení policie Rakovník, nebo mohou kontaktovat zpracovatele případu na telefonním čísle 974 880 700. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
30. prosince 2021

vytisknout  e-mailem