Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

V zákazech řízení nejsou žádní troškaři

RAKOVNICKO – Řidička s několika prohřešky se dokonce snažila hlídce ujet. 

Minulý týden ve čtvrtek a v pátek zkontrolovaly policejní hlídky mimo jiné dvě osobní vozidla, jejichž „řidiči“ neměli za volantem co dělat a byli si toho velice dobře vědomi.

První pořádnou hříšnicí byla 25letá žena, která řídila vozidlo Škoda Fabia ve čtvrtek 14. dubna odpoledne. Tu se rozhodli policisté z obvodního oddělení Nové Strašecí po patnácté hodině zastavit ke kontrole. V ulici Karlovarská v Novém Strašecí spustili „majáky“ s nápisem „STOP“, na které ale žena ve voze nereagovala. Naopak přidávala na plynu a pokoušela se jim ujet. Pokračovala na dálnici D6 ve směru na Řevničov, kde asi po jednom kilometru hlídka ženu v autě zablokovala svým vozidlem a zamezila jí tak v další jízdě. Policisté k řidičce přistoupili, vyzvali ji k předložení dokladů, které ale neměla, avšak se jim podařilo ženu ztotožnit jako 25letou. Lustrací hlídka zjistila, že kontrolovaná má 6 platných zákazů řízení, odmítla se podrobit testu na drogy i lékařskému vyšetření s tím sdělením, že je pod vlivem pervitinu. Kontrolou vozidla policisté zjistili, že automobil nemá platnou technickou kontrolu, která skončila v březnu loňského roku, a navíc neměla zaplacený poplatek za jízdu po dálnici.

Dalším podobným případem byl 43letý muž, který řídil automobil značky Peugeot a policisty byl zastaven u odbočky na Nový Dvůr. Ten předložil na výzvu skoro všechny doklady potřebné pro provoz a řízení vozidla, až na řidičský průkaz. Hlídka následnou lustrací zjistila v dostupných evidencích, že muž má celkem 5 platných zákazů řízení. Poté byl vyzván k podrobení se testu na drogy, což po řádném poučení odmítl.

Oba hříšníci jsou v současné době podezřelí ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což jim v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
19. dubna 2022

vytisknout  e-mailem